I Divizionun tam təqvimi
Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunun 2014/2015 mövsümünün təqvimi açıqlanıb. Stadium.az saytı xəbər verir ki, 29 turdan ibarət olacaq çempionatın 240 oyununun vaxtı müəyyənləşib.
Azərbaycan I divizionu
I tur, 5 sentyabr (cümə)
1. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Turan - T” (Tovuz)
6 sentyabr (şənbə)
2. “Bakılı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
3. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Energetik” (Mingəçevir)
4. “Kəpəz” (Gəncə) – “Şahdağ” (Qusar)
5. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şuşa” (Şuşa)
6. “Mil - Muğan” (İmişli) – “Göyəzən” (Qazax)
7 sentyabr (bazar)
7. “Zirə” (Bakı) – MOİK (Bakı)
8. “Ağsu” (Ağsu) – “Neftçala” (Neftçala)
II tur, 11 sentyabr (cümə axşamı)
9. “Kəpəz” PFK – “Şuşa” FK
10. “Şahdağ” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
11. “Turan - T” İK – “Bakılı” PFK
12. “Rəvan” FK – “Mil - Muğan” FK
12 sentyabr (cümə)
13. “Göyəzən” PFK – “Ağsu” FK
14. “Neftçala” FK – “Zirə” PFK
15. MOİK PFK – “Lokomotiv” FK
16. “Energetik” PFK – “Şəmkir” FK
III tur, 18 sentyabr (cümə axşamı)
17. “Şuşa” FK – MOİK PFK
18. “Lokomotiv” FK – “Neftçala” FK
19. “Ağsu” FK – “Rəvan” FK
20. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Kəpəz” PFK
19 sentyabr (cümə)
21. “Zirə” PFK – “Göyəzən” PFK
22. “Mil - Muğan” FK – “Turan - T” İK
23. “Bakılı” PFK – “Energetik” PFK
24. “Şəmkir” FK – “Şahdağ” FK
IV tur, 25 sentyabr (cümə axşamı)
25. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Şuşa” FK
26. “Şahdağ” FK – “Bakılı” PFK
27. “Rəvan” FK – “Zirə” PFK
28. “Göyəzən” PFK – “Lokomotiv” FK
26 sentyabr (cümə)
29. “Kəpəz” PFK – “Şəmkir” FK
30. “Energetik” PFK – “Mil - Muğan” FK
31. “Turan - T” İK – “Ağsu” FK
32. “Neftçala” FK – MOİK PFK
V tur, 2 oktyabr (cümə axşamı)
33. “Bakılı” PFK – “Kəpəz” PFK
34. MOİK PFK – “Göyəzən” PFK
35. “Şəmkir” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
36. “Ağsu” FK – “Energetik” PFK
3 oktyabr (cümə)
37. “Lokomotiv” FK – “Rəvan” FK
38. “Zirə” PFK – “Turan - T” İK
39. “Mil - Muğan” FK – “Şahdağ” FK
40. “Şuşa” FK – “Neftçala” FK
6 oktyabr (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün
VI tur, 9 oktyabr (cümə axşamı)
41. “Şəmkir” FK – “Şuşa” FK
42. “Kəpəz” PFK – “Mil - Muğan” FK
43. “Energetik” PFK – “Zirə” PFK
44. “Rəvan” FK – MOİK PFK
10 oktyabr (cümə)
45. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Bakılı” PFK
46. “Şahdağ” FK – “Ağsu” FK
47. “Turan - T” İK – “Lokomotiv” FK
48. “Göyəzən” PFK – “Neftçala” FK
VII tur, 16 oktyabr (cümə axşamı)
49. “Şuşa” FK – “Göyəzən” PFK
50. “Neftçala” FK – “Rəvan” FK
51. MOİK PFK – “Turan - T” İK
52. “Ağsu” FK – “Kəpəz” PFK
17 oktyabr (cümə)
53. “Lokomotiv” FK – “Energetik” PFK
54. “Zirə” PFK – “Şahdağ” FK
55. “Mil - Muğan” FK –“Qaradağ Lökbatan” FK
56. “Bakılı” PFK – “Şəmkir” FK
22 oktyabr (çərşənbə)
1/16 kubok
VIII tur, 26 oktyabr (bazar)
57. “Bakılı” PFK – “Şuşa” FK
58. “Şəmkir” FK – “Mil - Muğan” FK
59. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Ağsu” FK
60. “Kəpəz” PFK – “Zirə” PFK
61. “Şahdağ” FK – “Lokomotiv” FK
62. “Energetik” PFK – MOİK PFK
63. “Turan - T” İK – “Neftçala” FK
64. “Rəvan” FK – “Göyəzən” PFK
IX tur, 30 oktyabr (cümə axşamı)
65. “Şuşa” FK – “Rəvan” FK
66. MOİK PFK – “Şahdağ” FK
67. “Ağsu” FK – “Şəmkir” FK
68. “Zirə” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
31 oktyabr (cümə)
69. “Göyəzən” PFK – “Turan - T” İK
70. “Neftçala” FK – “Energetik” PFK
71. “Lokomotiv” FK – “Kəpəz” PFK
72. “Mil - Muğan” FK – “Bakılı” PFK
X tur, 6 noyabr (çərşənbə axşamı)
73. “Mil - Muğan” FK – “Şuşa” FK
74. “Şəmkir” FK – “Zirə” PFK
75. “Kəpəz” PFK – MOİK PFK
76. “Bakılı” PFK – “Ağsu” FK
7 noyabr (cümə)
77. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Lokomotiv” FK
78. “Şahdağ” FK – “Neftçala” FK
79. “Turan - T” İK – “Rəvan” FK
80. “Energetik” PFK – “Göyəzən” PFK
10 noyabr (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün
XI tur, 13 noyabr (cümə axşamı)
81. “Şuşa” FK – “Turan - T” İK
82. MOİK PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
83. “Ağsu” FK – “Mil - Muğan” FK
84. “Göyəzən” PFK – “Şahdağ” FK
14 noyabr (cümə)
85. “Rəvan” FK – “Energetik” PFK
86. “Neftçala” FK – “Kəpəz” PFK
87. “Lokomotiv” FK – “Şəmkir” FK
88. “Zirə” PFK – “Bakılı” PFK
XII tur, 21 noyabr (cümə)
89. “Mil - Muğan” FK – “Zirə” PFK
90. “Bakılı” PFK – “Lokomotiv” FK
91. “Şəmkir” FK – MOİK PFK
92. “Energetik” PFK – “Turan - T” İK
22 noyabr (şənbə)
93. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Neftçala” FK
94. “Kəpəz” PFK – “Göyəzən” PFK
95. “Şahdağ” FK – “Rəvan” FK
96. “Ağsu” FK – “Şuşa” FK
XIII tur, 26 noyabr (çərşənbə)
97. “Lokomotiv” FK – “Mil - Muğan” FK
27 noyabr (cümə axşamı)
98. “Turan - T” İK – “Şahdağ” FK
99. “Rəvan” FK – “Kəpəz” PFK
100. “Göyəzən” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
28 noyabr (cümə)
101. “Neftçala” FK – “Şəmkir” FK
102. MOİK PFK – “Bakılı” PFK
103. “Zirə” PFK – “Ağsu” FK
104. “Şuşa” FK – “Energetik” PFK
3 dekabr (çərşənbə)
1/8 kubok
XIV tur, 8 dekabr (bazar ertəsi)
105. “Zirə” PFK – “Şuşa” FK
106. “Ağsu” FK – “Lokomotiv” FK
107. “Mil - Muğan” FK – MOİK PFK
108. “Bakılı” PFK – “Neftçala” FK
109. “Şəmkir” FK – “Göyəzən” PFK
110. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Rəvan” FK
111. “Kəpəz” PFK – “Turan - T” İK
112. “Şahdağ” FK – “Energetik” PFK
XV tur, 12 dekabr (cümə)
113. “Şuşa” FK – “Şahdağ” FK
114. “Energetik” PFK – “Kəpəz” PFK
115. “Rəvan” FK – “Şəmkir” FK
116. “Lokomotiv” FK – “Zirə” PFK
13 dekabr (şənbə)
117. “Turan - T” İK – “Qaradağ Lökbatan” FK
118. “Göyəzən” PFK – “Bakılı” PFK
119. “Neftçala” FK – “Mil - Muğan” FK
14 dekabr (bazar)
120. MOİK PFK – “Ağsu” FK
2015-ci il
İkinci dövrə
XVI tur, 20 fevral (cümə)
121. “Rəvan” FK – “Şuşa” FK
122. “Energetik” PFK – “Neftçala” FK
123. “Şahdağ” FK – MOİK PFK
124. “Şəmkir” FK – “Ağsu” FK
21 fevral (şənbə)
125. “Kəpəz” PFK – “Lokomotiv” FK
126. “Turan - T” İK – “Göyəzən” PFK
127. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Zirə” PFK
128. “Bakılı” PFK – “Mil - Muğan” FK
XVII tur, 25 fevral (çərşənbə)
129. MOİK PFK – “Energetik” PFK
27 fevral (cümə)
130. “Şuşa” FK – “Bakılı” PFK
131. “Mil - Muğan” FK – “Şəmkir” FK
132. “Ağsu” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
133. “Zirə” PFK – “Kəpəz” PFK
134. “Lokomotiv” FK – “Şahdağ” FK
135. “Neftçala” FK – “Turan - T” İK
136. “Göyəzən” PFK – “Rəvan” FK
4 mart (çərşənbə)
1/4 kubok
XVIII tur, 7 mart (şənbə)
137. “Energetik” PFK – “Şuşa” FK
138. “Şahdağ” FK – “Turan - T” İK
139. “Kəpəz” PFK – “Rəvan” FK
140. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Göyəzən” PFK
141. “Şəmkir” FK – “Neftçala” FK
142. “Bakılı” PFK – MOİK PFK
143. “Mil - Muğan” FK – “Lokomotiv” FK
144. “Ağsu” FK – “Zirə” PFK
13 mart (cümə)
1/4 kubok
Ehtiyat gün
XIX tur, 17 mart (çərşənbə axşamı)
145. “Turan - T” İK – “Şəmkir” FK
146. “Rəvan” FK – “Bakılı” PFK
147. “Energetik” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
148. “Şahdağ” FK – “Kəpəz” PFK
149. “Şuşa” FK – “Lokomotiv” FK
150. MOİK FK – “Zirə” PFK
151. “Neftçala” FK – “Ağsu” FK
152. “Göyəzən” PFK – “Mil - Muğan” FK
XX tur, 22 mart (bazar)
153. “Şuşa” FK – “Şəmkir” FK
154. “Mil - Muğan” – FK “Kəpəz” PFK
155. “Ağsu” FK – “Şahdağ” FK
156. “Lokomotiv” FK – “Turan - T” İK
157. “Neftçala” FK – “Göyəzən” PFK
23 mart (bazar ertəsi)
158. “Bakılı” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
159. “Zirə” PFK – “Energetik” PFK
160. MOİK PFK – “Rəvan” FK
XXI tur, 27 mart (cümə)
161. “Turan - T” İK – “Şuşa” FK
162. “Energetik” PFK – “Rəvan” FK
163. “Qaradağ Lökbatan” FK – MOİK PFK
164. “Mil - Muğan” FK – “Ağsu” FK
28 mart (şənbə)
165. “Şahdağ” FK – “Göyəzən” PFK
166. “Kəpəz” PFK – “Neftçala” FK
167. “Şəmkir” FK – “Lokomotiv” FK
168. “Bakılı” PFK – “Zirə” PFK
XXII tur, 2 aprel (cümə axşamı)
169. “Şuşa” FK – “Mil - Muğan” FK
170. “Lokomotiv” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
171. “Göyəzən” PFK – “Energetik” PFK
172. “Rəvan” FK – “Turan - T” İK
3 aprel (cümə)
173. “Ağsu” FK – “Bakılı” PFK
174. “Zirə” PFK – “Şəmkir” FK
175. MOİK PFK – “Kəpəz” PFK
176. “Neftçala” FK – “Şahdağ” FK
XXIII tur, 10 aprel (cümə)
177. “Şahdağ” FK – “Şuşa” FK
178. “Kəpəz” PFK – “Energetik” PFK
179. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Turan - T” İK
180. “Şəmkir” FK – “Rəvan” FK
181. “Bakılı” PFK – “Göyəzən” PFK
182. “Mil - Muğan” FK – “Neftçala” FK
183. “Ağsu” FK – MOİK PFK
184. “Zirə” PFK – “Lokomotiv” FK
13 aprel (bazar ertəsi)
Kubok 1/2
XXIV tur, 18 aprel (şənbə)
185. “Şuşa” FK – “Zirə” PFK
186. “Lokomotiv” FK – “Ağsu” FK
187. “Neftçala” FK – “Bakılı” PFK
188. “Göyəzən” PFK – “Şəmkir” FK
189. “Rəvan” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
190. “Turan - T” İK – “Kəpəz” PFK
191. “Energetik” PFK – “Şahdağ” FK
19 aprel (bazar)
192. MOİK PFK – “Mil - Muğan” FK
21 aprel (çərşənbə)
Kubok 1/2
XXV tur, 24 aprel (cümə)
193. “Göyəzən” PFK – “Şuşa” FK
194. “Energetik” PFK – “Lokomotiv” FK
195. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Mil - Muğan” FK
196. “Şəmkir” FK – “Bakılı” PFK
24 aprel (şənbə)
197. “Rəvan” FK – “Neftçala” FK
198. “Turan - T” İK – MOİK PFK
199. “Şahdağ” FK – “Zirə” PFK
200. “Kəpəz” PFK – “Ağsu” FK
XXVI tur, 30 aprel (cümə axşamı)
201. “Şuşa” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
202. “Şəmkir” FK – “Kəpəz” PFK
203. “Mil - Muğan” FK – “Energetik” PFK
204. MOİK PFK – “Neftçala” FK
1 may (cümə)
205. “Ağsu” FK – “Turan - T” İK
206. “Zirə” PFK – “Rəvan” FK
207. “Lokomotiv” FK – “Göyəzən” PFK
208. “Bakılı” PFK – “Şahdağ” FK
04 may (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün
XXVII tur, 07 may (cümə axşamı)
209. “Neftçala” FK – “Şuşa” FK
210. “Turan - T” İK – “Zirə” PFK
211. “Energetik” PFK – “Ağsu” FK
212. “Kəpəz” PFK – “Bakılı” PFK
8 may (cümə)
213. “Göyəzən” PFK – MOİK PFK
214. “Rəvan” FK – “Lokomotiv” FK
215. “Şahdağ” FK – “Mil - Muğan” FK
216. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Şəmkir” FK
XXVIII tur, 14 may (cümə axşamı)
217. “Şuşa” FK – “Kəpəz” PFK
218. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Şahdağ” FK
219. “Zirə” PFK – “Neftçala” FK
220. “Lokomotiv” FK – MOİK PFK
15 may (cümə)
221. “Bakılı” PFK – “Turan - T” İK
222. “Mil - Muğan” FK – “Rəvan” FK
223. “Ağsu” FK – “Göyəzən” PFK
224. “Şəmkir” FK – “Energetik” PFK
XXIX tur, 23 may (bazar)
225. MOİK PFK – “Şuşa” FK
226. “Neftçala” FK – “Lokomotiv” FK
227. “Göyəzən” PFK – “Zirə” PFK
228. “Rəvan” FK – “Ağsu” FK
229. “Turan - T” İK – “Mil - Muğan” FK
230. “Energetik” PFK – “Bakılı” PFK
231. “Şahdağ” FK – “Şəmkir” FK
232. “Kəpəz” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
XXIX tur, 27 may (çərşənbə)
233. “Şuşa” FK – “Ağsu” FK
234. “Zirə” PFK – “Mil - Muğan” FK
235. “Lokomotiv” FK – “Bakılı” PFK
236. MOİK PFK – “Şəmkir” FK
237. “Neftçala” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
238. “Göyəzən” PFK – “Kəpəz” PFK
239. “Rəvan” FK – “Şahdağ” FK
240. “Turan - T” İK – “Energetik” PFK
3 iyun (çərşənbə)
Kubok (final)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |