Millimiz növbəti mərhələdə!
İtaliyanın Jesolo şəhərində təşkil olunmuş dünya çempionatının seçmə mərhələsində çimərlik futbolu üzrə Azərbaycan milli komandası növbəti mərhələyə vəsiqə qazanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, dünən Bolqarıstan yığması ilə qarşılaşan millimiz 3:2 hesabı ilə qalib gələrək qrupda ikinci yeri tutub.
Futbolçularımızdan Hikmət Bağırov, Sabir Allahquliyev və Amid Nəzərov fərqlənib.
Xatırladaq ki, millimiz seçmə mərhələnin ilk oyununda Çexiya yığmasını 4:1 hesabı ilə məğlub etmiş, növbəti qarşılaşmada isə İspaniya komandasına 3:5 hesabı ilə uduzmuşdu.
Seçmə mərhələdə millimizin növbəti rəqibləri İngiltərə yığması və İsveçrə - Fransa oyunun qalibi olacaq.
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
V/Q |
B/Q |
T/F |
Xal |
İspaniya |
3 |
3 |
0 |
0 |
23 |
4 |
19 |
9 |
Azərbaycan |
3 |
2 |
0 |
1 |
10 |
8 |
2 |
6 |
Çexiya |
3 |
1 |
0 |
2 |
6 |
18 |
-12 |
3 |
Bolqarıstan |
3 |
0 |
0 |
3 |
7 |
16 |
-9 |
0 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |