Əvəzedicilərin çempionatı: Təyinatlar açıqlandı
Premyer Liqada çıxış edən klubların əvəzedici heyətləri arasında təşkil olunan ölkə birinciliyində 35-ci turun təyinatları məlum olub. Stadium.Az oyunları idarə edəcək hakimlərin siyahısını təqdim edir.
Əvəzedicilərin çempionatı
35-ci tur
21 may (cümə axşamı)
“Sumqayıt” - “Xəzər Lənkəran”
Hakimlər: Alik Yunusov, Elnur Ağayev, Kənan Məlikov, Emil Müsadiq.
Hakim-inspektor: Ağarza Rzayev.
Sumqayıt. “Kapital Bank Arena”.
“İnter” - “Qarabağ”
Hakimlər: Mahir Məmmədov, Süleyman Ağayev, Nəsimi Abbasov, Tahir Əhmədov.
Hakim-inspektor: Şamil Useynov.
Bakı. “İnter Arena”.
“Bakı” - “Neftçi”
Hakimlər: Emin Nağıbəyov, Elxan Əsgərzadə, Hüseyn Əsgərov, Venera Kahriç.
Hakim-inspektor: Arif Fərəcov.
“Bakı” FK-nın təlim-məşq bazasının stadionu, süni örtüklü meydança.
AZAL - “Simurq”
Hakimlər: Teymur Fərhadov, Müslüm Mövludov, Samir Ələsov, Nihad Xəlilov.
Hakim-inspektor: Eldəniz Musayev.
Bakı. “AZAL Arena”.
Bütün oyunlar saat 16:00-da başlayacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |