«İnter» 1/4 finalda Erməni klubuyla qarşılaşacaq
Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində təşkil olunmuş "Birlik kuboku"nun qrup mərhələsinə dünən yekun vuruldu. A qrupunda keçirdiyi hər üç oyunu qələbəylə başa vuran təmsilçimiz 1/4 finalda Erməni klubuyla qarşılaşacaq. Belə ki, B qrupunun son görüşündə Özbəkistan "Bunedkor"una 2:1 hesabı ilə qalib gələn Ermənistanın "Mika" klubu qrupda ikinci olduğundan, «İnter»ə rəqib olub.
rn"İnter" - "Mika" oyunu isə bu gün Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq və ATV telekanalıyla canlı yayınlanacaq.
rn A qrupu
"İstiqlal" (Tacikistan) - "Neftçi" (Qırğızıstan) - 5:0
"İnter" (Azərbaycan) - "İskra-Stal" (Moldova) - 1:0
1."İnter" 3 3 0 0 7-0 9
2."İstiqlal" 3 1 1 1 6-4 4
3."İskra-Stal" 3 1 1 1 2-2 4
4."Neftçi" 3 0 0 3 0-9 0
B qrupu
"Mika" (Ermənistan) - BUNEDKOR (Özbəkistan) - 2:1
"Tobol" (Qazaxıstan) - "Skonto" (Latviya) - 0:3
1."Skonto" 3 2 1 0 6-1 7
2."Mika" 3 1 1 1 4-5 4
3."Tobol 3 1 1 1 4-6 4
4."Bunedkor" 3 0 1 2 3-5 1
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |