Millimiz yenə məğlub oldu
Bu gün 19 yaşadək futbolçulardan ibarət milli komandaların Avropa çempionatının seçmə mərhələsində Azərbaycan yığması Litvada ikinci oyununa çıxıb.
Stadium.Az xəbər verir ki, Nazim Süleymanovun komandası Bosniya və Hersoqovina ilə qarşılaşıb.
Komandamız bu görüşdən məğlubiyyətlə ayrılıb - 1:2.
Millimiz ilk görüşündə Avstriyaya 1:4 hesabı ilə uduzub. Bosniya və Hersoqovina isə Litvaya böyükhesabla qalib gəlib - 3:0.
Avropa çempionatının seçmə mərhələsi
V qrup
II tur
Bosniya və Hersoqovina - Azərbaycan - 2:1
Qollar: Amar Sulyiç, 43 (1:0), Murad Xaçayev, 68 (1:1), Bencamin Hadziç, 81 (2:1)
Hakimlər: Conatan Lardo (Belçika), Frederik Qodelayn (Belçika), Vitis Snarskis (Litva), Manfredas Lukyançukas (Litva)
1 | Bosniya H. | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-1 | 6 |
2 | Avstriya | 1 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 3 |
3 | Litva | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
4 | Azərbaycan | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-6 | 0 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |