Çempionlar Liqası: "Qarabağ"ın rəqibi Gürcüstan çempionu oldu - YENİLƏNİB
Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində futbol üzrə Çempionlar Liqasının 2017-2018 mövsümü üçün ilk iki təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.
Stadium.Az xəbər verir ki, Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da başlanacaq tədbirdə I təsnifat mərhələsinin 5, II təsnifat mərhələsinin isə 17 cütünün tərkibi müəyyənləşəcək.
Azərbaycan çempionu "Qarabağ" mübarizəyə II təsnifat mərhələsindən başlayacaq. Ağdam təmsilçisi "səpələnmişlər" səbətində yer alacaq. Bu da Qurban Qurbanovun baş məşqçi olduğu kollektivin "səpələnməmişlər" səbətindəki 17 komandadan biri ilə qarşılaşmasına imkan verəcək. Ermənistan çempionu "Alaşkert" I təsnifat mərhələsini adlasa belə, UEFA-nın müəyyənləşdirdiyi qaydalara əsasən, növbəti mərhələdə Azərbaycan təmsilçisinə rəqib ola bilməz.
Çempionlar Liqası
I təsnifat mərhələsi
(27-28 iyun/4-5 iyul)
1. “Vikinqur” (Farer adaları) - “Trepça” (Kosova)
2. “Hibernians” (Malta) - “İnfonet” (Estoniya)
3. “Alaskert” (Ermənistan) - “Santa-Koloma” (Andorra)
4. TNS (Uels) - “Europa” (Cəbəllütariq)
5. “Linfild” (Şimali İrlandiya) - “La Fiorita” (San-Marino)
II təsnifat mərhələsi
(11-12/18-19 iyul)
APOEL (Kipr) - “Dudelanj” (Lüksemburq)
“Jalgiris” (Litva) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)
“Qarabağ” (Azərbaycan) - “Samtredia” (Gürcüstan)
“Şerif” (Moldova) - “Kukesi” (Albaniya)
“Astana” (Qazaxıstan) - “Spartak” (Latviya)
BATE (Belarus) - I təsnifat mərhələsinin 3-cü cütünün qalibi
“Jilina” (Slovakiya) - “Kopenhagen” (Danimarka)
“Hapoel” (Beyer Şeva, İsrail) - “Honved” (Macarıstan)
“Riyeka” (Xorvatiya) - I təsnifat mərhələsinin 4-cü cütünün qalibi
“Malmö” (İsveç) - “Vardar” (Makedoniya)
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Maribor” (Sloveniya)
“Dandalk” (İrlandiya) - “Rusenborq” (Norveç)
“Hafnarfyordur” (İslandiya) - I təsnifat mərhələsinin 1-ci cütünün qalibi
I təsnifat mərhələsinin 5-ci cütünün qalibi - “Seltik” (Şotlandiya)
“Mariehamn” (Finlandiya) - “Legiya” (Polşa)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |