"İnter" və "Zirə"nin Avroliqa üçün heyətləti
Bakının "İnter" və "Zirə" klubları Avropa Liqasının birinci təsnifat mərhələsinin oyunları üçün sifariş ərizəsini UEFA-ya göndəriblər.
Stadium.Az xəbər verir ki, bu haqda AFFA-nın saytı məlumat yayıb. Oyundan bir gün əvvələdək siyahıya daha bir oyunçu daxil edilə bilər.
"İnter"in sifariş ərizəsi
Qapıçılar: Səlahət Ağayev, OrxanSadıqlı, Şahin Zəkiyev
Müdafiəçilər: Adrian Skarlatake, Taşkın Sertan, İlkin Qırtımov, Denis Silva Kruz, Tərlan Quliyev, Slavik Alxasov, Cabir Əmirli, Murad Qayalı, Ricat Qarayev
Yarımmüdafiəçilər: Aqşin Quluzadə, Məmməd Quliyev, Samir Zərgərov, Mirhüseyn Seyidov, Elnur Abdullayev, Fuad Bayramov, Mirsahib Abbasov, Nizami Hacıyev
Hücumçular: Qara Qarayev, Rauf Əliyev, Pərdis Fərcad-Azad
"Zirə"nin sifariş ərizəsi
Qapıçılar: Anar Nəzirov, Kamal Bayramov, Abdulla Seyidəhmədov
Müdafiəçilər: Təmkin Xəlilzadə, Aleksandr Şemonayev, Adil Nağıyev, Yovan Krneta, Sadiq Quliyev, Josef Bum II
Yarımmüdafiəçilər: Vüqar Mustafayev, Rəşad Sadiqov, Orxan Əliyev, Milan Duriç, David Manqa, Viktor İqbekoyi, Vüsal İsgəndərli, Murad Səttarlı, İlkin Muradov, Nicat Qurbanov
Hücumçular: Kervan Belfor, Elgün Nəbiyev, Riçard Qadze
Qeyd edək ki, İnter" Avroliqanın birinci təsnifat mərhələsində "Mladost"la (Serbiya), "Zirə" isə "Differdanj"la (Luksemburq) üz-üzə gələcək.
Avroliqada I təsnifat mərhələsinin oyunları 29 iyun – 6 iyul tarixlərində keçiriləcək.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |