AFFA ilin ən yaxşı futbolçularını açıqladı
Bu gün AFFA-nın təşkilatçılığı ilə 2011-ci ildə milli komandaların ən yaxşı oyunçularının mükafatlandırması mərasimi keçirilib.
Stadium.az xəbər verir ki, ART Garden restoranında təşkil olunan tədbirdə futbol üzrə əsas yığmamızın ən yaxşı futbolçusu, ən yaxşı qapıçısı, futzal yığmamızın ən yaxşı oyunçusu, qadınlardan ibarət yığmamızın ən yaxşı oyunçusu, eləcə də çimərlik futbolu üzrə yığmamızın ən yaxşısının adı açıqlanıb.
Onlarla yanaşı əsas yığmamızda ən çox oyun keçirən futbolçu da mükafatlandırılıb. Bütövlükdə, qalib adını qazan futbolçuların siyhısı aşağıdakı kimidir:
Ən yaxşı futbolçu - Rauf Əliyev (Qarabağ)
Ən yaxşı qapıçı - Kamran Ağayev (Xəzər Lənkəran)
Ən çox oyun keçirən futbolçu - Rəşad Sadıqov (Qarabağ)
Ən yaxşı futzalçı - Vitali Boriov (Araz)
Ən yaxşı çimərlik futbolçusu - Elvin Quliyev
Ən yaxşı qadın futbolçu - Əminə Heydərova (U-17)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |