Millətlər Liqası - rəqiblərimiz məlum oldu
Bu gün UEFA-nın yeni təsis etdiyi Millətlər Liqasının püşkü atılıb.
Stadium.az xəbər verir ki, İsveçrənin Lozanna şəhərində keçirilən tədbirdə milli komandamızın rəqibləri müəyyənləşib.
Qurban Qurbanovun rəhbərlik etdiyi yığmamız 3-cü qrupda Malta, Kosovo və Farer adaları ilə mübarizə aparacaq.
Püşkdən öncə 55 ölkənin yığma komandaları UEFA reytinqində yer aldıqları mövqeyə uyğun olaraq 4 liqaya və səbətlərə bölünüblər. Reqlamentə əsasən, A, B, C və D liqalarının qalibləri AVRO-2020-yə vəsiqə qazanacaqlar. Qaliblər hər liqada qrup birinciləri arasında təşkil olunacaq "Dördlər finalı”nda müəyyənləşəcək.
Millətlər Liqası
A liqası
I qrup
Hollandiya
Fransa
Almaniya
II qrup
İslandiya
İsveçrə
Belçika
III qrup
Polşa
İtaliya
Portuqaliya
IV qrup
Xorvatiya
İngiltərə
İspaniya
B liqası
I qrup
Çexiya
Ukrayna
Slovakiya
II qrup
Türkiyə
İsveç
Rusiya
III qrup
Şimali İrlandiya
Bosniya və Herseqovina
Avstriya
IV qrup
Danimarka
İrlandiya
Uels
C liqası
I qrup
İsrail
Albaniya
Şotlandiya
II qrup
Estoniya
Finlandiya
Yunanıstan
Macarıstan
III qrup
Kipr
Bolqarıstan
Norveç
Sloveniya
IV qrup
Litva
Monteneqro
Serbiya
Rumıniya
D liqası
I qrup
Andorra
Qazaxıstan
Latviya
Gürcüstan
II qrup
San Marino
Moldova
Lüksemburq
Belarus
III qrup
Kosovo
Malta
Farer adaları
Azərbaycan
IV qrup
Cəbəllütariq
Lixtenşteyn
Ermənistan
Makedoniya
Qrup mərhələsinin təqvimi
I tur – 6-8 sentyabr 2018
II tur – 9-11 sentyabr 2018
III tur – 11-13 oktyabr 2018
IV tur – 14-16 oktyabr 2018
V tur – 15-17 noyabr 2018
VI tur – 18-20 noyabr 2018
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |