Avropa Liqası: "Rubin"in bəxtinə "Bets" çıxdı, "Trabzonspor"un rəqibi "Yuventus" oldu YENİLƏNİB
Bu gün həm də Avropa Liqasının 1/16 və 1/8 final mərhələsinin püşkatması olacaq. Stadium.az xəbər verir ki, UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil qərargahında baş tutacaq püşkatmada qarşılaşacaq cütlüklər məlum olacaq.
Səpələnmişlər: “Alkmaar” (Hollandiya), “Bazel” (İsveçrə)*, “Benfika” (Portuqaliya)*, “Ayntraxt” (Almaniya), “Fiorentina” (İrtaliya), “Genk” (Belçika), “Ludoqorets” (Bolqarıstan), “Lion” (Fransa), “Napoli” (İtaliya)*, “Rubin” (Rusiya), “Zalsburq” (Avstriya), “Sevilya” (İspaniya), “Şaxtyor” (Ukrayna)*, “Tottenhem” (İngiltərə), “Trabzonspor” (Türkiyə), “Valensiya” (İspaniya).
Səpələnməmişlər: “Ayaks” (Hollandiya)*, “Anji” (Rusiya), “Betis” (İspaniya), “Çernomorets” (Ukrayna), “Dnepr” (Ukrayna), “Dinamo” (Ukrayna), “Esbyerq” (Danimarka), “Yuventus” (İtaliya)*, “Latsio” (İtaliya), “Makkabi” (T-ƏŞ İsrail), “Maribor” (Sloveniya), PAOK (Yunanıstan), “Porto” (Portuqaliya)*, “Slovan” (Çexiya), “Suonsi” (Uels), “Viktoriya” (Çexiya)*.
Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində 3-cü yeri tutanlar.
1/16 final
1.“Dnepr” (Ukrayna) - “Tottenhem” (İngiltərə)
2. “Betis” (İspaniya) - “Rubin” (Rusiya)
3 .“Suonsi” (Uels) - “Napoli” (İtaliya)
4. “Yuventus” (İtaliya) - “Trabzonspor” (Türkiyə)
5. “Maribor” (Sloveniya) - “Sevilya” (İspaniya)
6. “Viktoriya” (Çexiya) - “Şaxtyor” (Ukrayna)
7. “Çernomorets” (Ukrayna) - “Lion” (Fransa)
8. “Latsio” (İtaliya) - “Ludoqorets” (Bolqarıstan)
9. “Esbyerq” (Danimarka) - “Fiorentina” (İtaliya)
10. “Ayaks” (Hollandiya) - “Zalsburq” (Avstriya)
11. “Makkabi” (T, İsrail) - “Bazel” (İsveçrə)
12. “Porto” (Portuqaliya) - “Ayntraxt” (Almaniya)
13. “Anji” (Rusiya) - “Genk” (Belçika)
14. “Dinamo” (Ukrayna) - “Valensiya” (İspaniya)
15. PAOK (Yunanıstan) - “Benfika” (Portuqaliya)
16. “Slovan” (Çexiya) - “Alkmaar” (Hollandiya)
1/8 final
16-cı cütün qalibi - 13 cütün qalibi
8-ci cütün qalibi - 14-cü cütün qalibi
12-ci cütün qalibi - 3-cü cütün qalibi
7-ci cütün qalibi - 6-cı cütün qalibi
5-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
1-ci cütün qalibi - 15-ci cütün qalibi
11-ci cütün qalibi - 10-cu cütün qalibi
4-cü cütün qalibi - 9-cu cütün qalibi
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |