Makedonlar səfərdə sevindi - YENİLƏNİB
Ötən gün Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin cavab oyunlarına da start verilib. Stadium.az xəbər verir ki, qarşılaşmalar əsasən sabah keçirilsə də, ötən gün "Jelezniçar" (Bosniya və Hersoqovina) klubu "Metallurq"la (Makedoniya) üz-üzə gəlib. Bu oyunda qalib müəyyənləşməsə də, səfərdə vurulan qollar qonaq komandanın xeyrinə işləyib. Turun bütün cavab oyunları isə sabah keçiriləcək.
23 iyul
Avrolpa Liqası, II təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
00:00. "Jelezniçar" (Bosniya və Hersoqovina) - "Metallurq" (Makedoniya) - 2:2
Qollar: Dodevski 16 (Öz qapısına), Bajiç 54 - Radeski 62, Krstev, 90+2
(İlk oyun - 0:0)
24 iyul
17:30. "Şaxtyor" (Karaqandi, Qazaxıstan) - "Atlantas" (Litva) (İlk oyun - 0:0)
18:30. "Hapoel" (Beyer-Şeva, İsrail) - RNK (Split, Xorvatiya) (İlk oyun - 1:2)
20:30. MYPA (Finlandiya) - "Dinamo" (Belarus) (İlk oyun - 0:3)
21:00. "Hoqesund" (Norveç) - "Sarayeva" (Bosniya və Hersoqovina) (İlk oyun - 1:0)
21:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Kalev" (Estoniya) (İlk oyun - 4:0)
21:00. “Omoniya” (Kipr) - ”Buduçnost" (Monteneqro) (İlk oyun - 2:0)
22:00. AİK (İsveç) - "Linfild" (Şimali İrlandiya) (İlk oyun - 0:1)
22:00. "Çikura" (Gürcüstan) - “Bursaspor” (Türkiyə) (İlk oyun - 0:0)
22:00. "Esbyerq" (Danimarka) - "Kayrat" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 1:1)
22:00. "Flamurtari" (Albaniya) - "Petrolul" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:2)
22:00. "Göteborq" (İsveç) - "Qyori ETO" (Macarıstan) (İlk oyun - 3:0)
22:00. "Qrödiq" (Avstriya) - "Çukariçki" (Serbiya) (İlk oyun - 4:0)
22:00. "Hapoel" (Təl-Əviv, İsrail) - "Astana" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 0:3)
22:00. “Lex” (Polşa) - "Nomme Kalyu" (Estoniya) (İlk oyun - 0:1)
22:00. "Slovan" (Çexiya) - "Koşitse" (Slovakiya) (İlk oyun - 1:0)
22:00. “Şaxtyor” (Belarus) - "Derri Siti" (İrlandiya) (İlk oyun - 1:0)
22:00. "Tromse" (Norveç) - "Vikinqur" (Farer adaları) (İlk oyun - 0:0)
22:00. "Zimbru" (Moldova) - CSKA (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:1)
22:00. "Vaduz" (Lixtenşteyn) - "Rux" (Polşa) (İlk oyun - 2:3)
22:30. “Zarya” (Ukrayna) - "Laçi" (Albaniya) (İlk oyun - 3:0)
22:30. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - “Zestafoni” (Gürcüstan) (İlk oyun - 0:0)
22:30. “Qroningen” (Hollandiya) - "Aberden" (Şotlandiya) (İlk oyun - 0:0)
23:00. “Voyvodina” (Serbiya) - "Trençin" (Slovakiya) (İlk oyun - 0:4)
23:00. "Asteras Tripolis" (Yunanıstan) - "Rovaniemi" (Finlandiya) (İlk oyun - 1:1)
23:00. "Sliqo Rovers" (İrlandiya) - "Rusenborq" (Norveç) (İlk oyun - 2:1)
23:00. “Zavişa” (Polşa) - “Zulte Varegem” (Belçika) (İlk oyun - 1:2)
23:15. "Hayduk" (Xorvatiya) - "Dundalk" (İrlandiya) (İlk oyun - 2:0)
23:30. "Yaqodina" (Serbiya) - "ÇFR Kluj" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:0)
23:30. "Dioşqor" (Macarsıtan) - "Liteks" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 2:0)
23:30. "Ferencvaros" (Macarıstan) - “Rijeka” (Xorvatiya) (İlk oyun - 0:1)
23:30. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - "Mlada Boleslav" (Çexiya) (İlk oyun - 1:2)
23:30. "Nova Qoritsa" (Sloveniya) - "Molde" (Norveç) (İlk oyun - 1:4)
23:45. "Krusaders" (Şimali İrlandiya) - "Brommapoykarna" (İsveç) (İlk oyun - 0:4)
23:45. “Sent Conston” (Şotlandiya) - “Luzern” (İsveçrə) (İlk oyun - 1:1)
00:05. "Sankt Polten" (Avstriya) - "Botev" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:2)
00:15. "Hafnarfyardar" (İslandiya) - "Neman" (Belarus) (İlk oyun - 1:1)
00:15. "Styarnan" (İslandiya) - "Motervell" (Şotlandiya) (İlk oyun - 2:2)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |