Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsi başa çatdı
UEFA Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin cavab oyunları başa çatıb. Stadium.az xəbər verir ki, "Lex", "Krasnodar", "Zulte Varegem" kimi klublar turu asan keçib. "Tromso"nun Farer Adalarının "Vikinqur" klubina məğlubiyyəti gözlənilməz olub. "Qəbələ"ni mübarizədən kənərlaşdıran “Şiroki Briyeq”i isə Çexiyanın “Mlada Boleslav” klubu sıradan çıxardıb.
Bəlkə də gecənin ən gözlənilməz oyunu Təl-Əviv “Hapoel”inin Qazaxıstanın “Astana” klubuna boyun əyməsi olub.
Avropa Liqası
II təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
24 iyul
“Şaxtyor” (Qazaxıstan) - “Atlantas” (Litva) - 3:0
İlk oyun – 0:0
“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - “Split” (Xorvatiya) - 0:0
İlk oyun - 1:2
“MüPA” (Finlandiya) - “Dinamo” (Belarus) - 0:0
İlk oyun – 0:3
“Omoniya” (Kipr) - “Buduçnost” (Monteneqro) - 0:0
İlk oyun - 2:0
“Krasnodar” (Rusiya) - “Kalev” (Estoniya) - 5:0
İlk oyun - 4:0
“Hoqesun” (Norveç) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - 1:3
İlk oyun – 1:0
"İnter" (Azərbaycan) - “Elfsborq” (İsveç) - 0:1 (pen: 3-4)
İlk oyun - 1:0
“Esbyerq” (Danimarka) - “Kayrat” (Qazaxıstan) - 1:0
İlk oyun - 1:1
“Zimbru” (Moldova) - MOİK (Bolqarıstan) - 0:0
İlk oyun - 1:1
“Şaxtyor” (Belarus) - “Derrri Siti” (İrlandiya) - 5:1
İlk oyun – 1:0
“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Rux” (Polşa) - 0:0
İlk oyun – 2:3
“Çixura” (Gürcüstan) - “Bursaspor” (Türkiyə) - 0:0 (pen: 4:1)
İlk oyun - 0:0
AİK (İsveç) - “Linfild (Şimali İrlandiya) - 2:0
İlk oyun - 0:1
“Slovan” (Çexiya) - “Koşitse” (Slovakiya) - 3:0
İlk oyun - 1:0
“Tromse” (Norveç) - “Vikinqur” (Farer adaları) - 1:2
İlk oyun - 0:0
"Flyamurtari" (Albaniya) - “Petrolul” (Rumıniya) - 1:3
İlk oyun - 0:2
“Qrödiq” (Avstriya) - “Çukariçki” (Serbiya) - 1:2
İlk oyun - 4:0
“Lex” (Polşa) - “Nomme Kalyu” (Estoniya) - 3:0
İlk oyun - 0:1
“Höteborq” (İsveç) - “Dyor ETO” (Macarıstan) - 0:1
İlk oyun - 3:0
“Spartak” (Trnava, Slovakiya) - “Zestafoni” (Gürcüstan) - 3:0
İlk oyun - 0:0
“Zarya” (Ukrayna) - “Laçi” (Albaniya) - 2:1
İlk oyun - 3:0
“Hapoel” (Təl-Əviv, İsrail) - “Astana” (Qazaxıstan) - 1:0
İlk oyun - 0:3
“Qroningen” (Hollandiya) - “Aberdin” (Şotlandiya) - 1:2
İlk oyun - 0:0
“Zavişa” (Polşa) - “Zulte-Varegem” (Belçika) - 1:3
İlk oyun - 1:2
“Asteras” (Yunanıstan) - “Rovaniemi” (Finlandiya) - 4:2
İlk oyun - 1:1
“Voyvodina” (Serbiya) - “Trençin” (Slovakiya) - 3:0
İlk oyun - 0:4
“Sliqo Rovers” (İrlandiya) - “Rusenborq” (Norveç) - 1:3
İlk oyun – 2:1
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Dandalk” (İrlandiya) - 1:2
İlk oyun - 2:0
“Ferentsvaroş” (Macarıstan) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 1:2
İlk oyun - 0:1
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) - 0:4
İlk oyun – - 1:2
"Koper" (Sloveniya) - “NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN) - 0:2
İlk oyun - 2:1
“Dioşdyor” (Macarsıtan) - “Liteks” (Bolqarıstan) - 1:2
İlk oyun - 2:0
“Yaqodina” (Serbiya) - ÇFR (Rumıniya) - 0:1
İlk oyun - 0:0
“Nova Qoritsa” (Sloveniya) - “Molde” (Norveç) - 1:1
İlk oyun - 1:4
“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - “Brommapoykarna” (İsveç) - 1:1
İlk oyun - 0:4
“Sankt-Polten” (Avstriya) - “Botev” (Bolqarıstan) - 2:0
İlk oyun – 1:2
“Hafnarfyordur” (İslandiya) - “Neman” (Belarus) - 2:0
İlk oyun – 1:1
“Sent-Conston” (Şotlandiya) - “Lütsern” (İsveçrə) - 1:1 (pen: 5-4)
İlk oyun - 1:1
“Styarnan” (İslandiya) - “Mozervell” (Şotlandiya) - 3:2
İlk oyun – 2:2
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |