AÇ-2016: Almaniyadan çətin qələbə, Portuqaliyadan şok məğlubiyyət - YENİLƏNİB
Bu gün AÇ-2016-nın seçmə qrup mərhələsinin oyunları start götürür. Stadium.Az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 3 qrupda 8 oyun keçiriləcək.
7 sentyabr
AÇ-2016-nın seçmə qrup mərhələsi
D qrupu
21:00.Gürçüstan - İrlandiya 1:2
QOLLAR: Okriashvili 38 - MakGedy 24, 90
23:45.Almaniya – Şotlandiya 2:1
QOLLAR: Tomas Müller 18, 70 - Anya 66
QIRMIZI VƏRƏQƏ: MulgreV 90+4 (Şotlandiya)
23:45.Cəbəli-Tariq – Polşa 0:7
QOLLAR: Qrosiçki 11, 48, Levandovski 50, 53, 86, 90+2, Szukala 58,
F qrupu
19:00.Macarıstan – Şimali İrlandiya 1:2
QOLLAR: Priskin 75 - MakGinn 81, Lafferti 88
23:45.Farer Adaları – Finlandiya 1:3
QOLLAR: Holst 41 - Riski 53, 78, Eremenko 82
23:45.Yunanıstan - Rumıniya 0:1
QOL: MariKA 10
QIRMIZI VƏRƏQƏ: MariKA 43 (Rumıniya)
İ qrupu
21:00.Danimarka – Ermənistan 2:1
QOLLAR: Hoybyerq 65, Kahlenberq 80 - Mxitaryan 50
23:45.Portuqaliya - Albaniya 0:1
QOL: Balay 52
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |