Aqollinin komandası Ermənistanı uddu, Portuqaliyadan çətin qələbə - YENİLƏNİB
AÇ-2016-nın seçmə mərhələsi çərçivəsində bu gün qrup mərhələsinin V turunun növbəti oyunları keçiriləcək. Stadium.Az xəbər verir ki, III oyun günündə daha 8 qarşılaşma baş tutacaq.
D qrupunda Gürcüstan Almaniyanı, Şotlandiya isə Cəbəllütariqi qəbul edəcək. Lider Polşa isə səfərdə İrlandiyanın qonağı olacaq.
F qrupunda Rumıniya – Farer adaları, Şimali İrlandiya – Finlandiya və Macarıstan – Yunanıstan görüşləri baş tutacaq.
İ qrupunda isə "Qarabağ"ın formasını geyinən Ansi Aqollinin şərəfini qorudğu Albaniya millisi Ermənistanı qəbul edəcək. Portuqaliya isə səfərdə Serbiya ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirəcək.
AÇ-2016-nın seçmə mərhələsi, V tur
29 mart
D qrupu
21:00. Gürcüstan – Almaniya 0:2
21:00. Şotlandiya – Cəbəllütariq 6:1
23:45. İrlandiya – Polşa 1:1
1. | Polşa | 5 | 3 | 2 | 0 | 16:3 | 11 |
2. | Almaniya | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:4 | 10 |
3. | Şotlandiya | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:5 | 10 |
4. | İrlandiya | 5 | 2 | 2 | 1 | 11:4 | 8 |
5. | Gürcüstan | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:9 | 3 |
6. | Cəbəllütariq | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:27 | 0 |
F qrupu
21:00. Rumıniya – Farer adaları 1:0
21:00. Şimali İrlandiya – Finlandiya 2:1
23:45. Macarıstan – Yunanıstan 0:0
1. | Rumıniya | 5 | 4 | 1 | 0 | 7:1 | 13 |
2. | Ş İrlandiya | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:4 | 12 |
3. | Macarıstan | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:3 | 8 |
4. | Finlandiya | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:7 | 4 |
5. | Farer adaları | 5 | 1 | 0 | 4 | 2:7 | 3 |
6. | Yunanıstan | 5 | 0 | 2 | 3 | 1:5 | 2 |
İ qrupu
21:00. Albaniya – Ermənistan 2:1
23:45. Portuqaliya – Serbiya 2:1
1. | Portuqaliya | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:2 | 9 |
2. | Danimarka | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | 7 |
3. | Albaniya | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:5 | 7 |
4. | Serbiya | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:6 | 1 |
5. | Ermənistan | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:6 | 1 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |