"Avro-2016"nın təqvimi
Bu ay Fransada təşkil olunacaq Avropa çempionatının final mərhələsinin tam təqvimi müəyyənləşib.
Stadium.az-ın UEFA-nın rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, turnirə Fransa - Rumıniya matçı ilə start veriləcək.
İyunun 10-da Parisdəki "Stad de Frans"da keçiriləcək həmin görüş Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq. İlk dəfə olaraq Avropa çempionatının final mərhələsində 24 komanda iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, Avropa çempionatının oyunlarının başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.
10 iyun
A qrupu
23:00. Fransa - Rumıniya
11 iyun
A qrupu
17:00. Albaniya - İsveçrə
B qrupu
20:00. Uels - Slovakiya
23:00. İngiltərə - Rusiya
12 iyun
D qrupu
17:00. Türkiyə - Xorvatiya
C qrupu
20:00. Polşa - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Ukrayna
13 iyun
D qrupu
17:00. İspaniya - Çexiya
E qrupu
20:00. Irlandiya - İsveç
23:00. Belçika - İtaliya
14 iyun
F qrupu
20:00. Avstriya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - İslandiya
15 iyun
B qrupu
17:00. Rusiya - Slovakiya
A qrupu
20:00. Rumıniya - İsveçrə
23:00. France - Albaniya
16 iyun
B qrupu
17:00. İngiltərə - Uels
C qrupu
20:00. Ukrayna - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Polşa
17 iyun
E qrupu
17:00. İtaliya - İsveç
D qrupu
20:00. Çexiya - Xorvatiya
23:00. İspaniya - Türkiyə
18 iyun
E qrupu
17:00. Belçika - irlandiya
F qrupu
20:00. İslandiya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - Avstriya
19 iyun
A qrupu
23:00. İsveçrə - Fransa
23:00. Rumıniya - Albaniya
20 iyun
B qrupu
23:00. Slovakiya - İngiltərə
23:00. Rusiya - Uels
21 iyun
C qrupu
20:00. Şimali İrlandiya - Almaniya
20:00. Ukrayna - Polşa
D qrupu
23:00. Xorvatiya - İspaniya
23:00. Çexiya - Türkiyə
22 iyun
F qrupu
20:00. Macarıstan - Portuqaliya
20:00. İslandiya - Avstriya
E qrupu
23:00. İsveç - Belçika
23:00. Irlandiya - İtaliya
1/8 final
25 iyun
1. 17:00. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi
2. 20:00. B qrupunun qalibi - A, C və ya D qrupunun 3-cüsü
3. 23:00. D qrupunun qalibi - B, E və ya F qrupunun 3-cüsü
26 iyun
4. 17:00. A qrupunun qalibi - C, D və ya E qrupunun 3-cüsü
5. 20:00. C qrupunun qalibi - A, B və ya F qrupunun 3-cüsü
6. 23:00. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi
27 iyun
7. 20:00. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi
8. 23:00. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi
1/4 final
30 iyun
9. 23:00. 1-ci cütünün qalibi - 3-cü cütün qalibi
1 iyul
10. 23:00. 2-ci cütün qalibi - 6-cı cütün qalibi
2 iyul
11. 23:00. 5-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi
3 iyul
12. 23:00. 4-cü cütün qalibi - 8-ci cütün qalibi
Yarımfinal
6 iyul
13. 23:00. 9-cu cütün qalibi - 10-cu cütün qalibi
7 iyul
14. 23:00. 11-ci cütün qalibi - 12-ci cütün qalibi
son
10 iyul
15. 23:00. 13-cü cütün qalibi - 14-cü cütün qalibi
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |