Çempionlar Liqasında I və II təsnifat mərhələlərinin qarşılaşmaları bəlli oldu
Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən püşkatma mərasimində Çempionlar Liqasında I və II təsnifat mərhələlərinin cütlükləri müəyyənləşib.
Stadium.Az xəbər verir ki, mübarizəyə II təsnifat mərhələsindən başlayacaq Azərbaycan çempionu "Qarabağ" Lüksemburqun "Dudelanj" klubu ilə qarşılaşacaq.
Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-13-də və 19-20-də keçiriləcək.
Çempionlar Liqasında I və II təsnifat mərhələlərinin cütlükləri:
Çempionlar Liqası
I təsnifat mərhələsi
TNS (Uels) - “Tre Penne” (San-Marino)
“Santa Koloma” (Andorra) - “Alaşkert” (Ermənistan)
"Valletta" (Malta) - "Torshavn" (farer adaları)
“Flora” (Estoniya) - “Linkoln” (Cəbəllütariq)
II təsnifat mərhələsinin cütlükləri
"Qarabağ” (Azərbaycan) - “Düdelanj” (Lüksemburq)
"Hapoel" (Beyer-gecə, İsrail) - "Domine" (Moldova)
"Olympia" (Sloveniya) - "Trenčín" (Slovakiya)
"Zalsburq” (Avstriya) - “Liepaya” (Latviya)
“Vardar” (Makedoniya) - "Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
TNS (Uels) / "Tre Penne" (San-Marino) - APOEL (Kipr)
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - "Legiya” (Polşa)
"Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Mladost” (Monteneqro)
"Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - “Santa Koloma” (Andorra) / “Alaşkert” (Ermənistan)
“Jalgiris” (Litva) - "Astana” (Qazaxıstan)
"Skenderbeu” (Albaniya) - “Ferensvaroş” (Macarıstan)
BATE (Belarus) - SJK (Finlandiya)
“Valletta” (Malta) / “Torshavn” (Farer adaları) - "Srvena Zvezda” (Serbiya)
"Rusenborq" (Norveç) - "Norçepinq" (İsveç) "Dandalk" (İrlandiya) - "Hafnarfyorfur" (Island)
“Flora” (Estoniya) / “Linkoln” (Cəbəllütariq) - "Seltik” (Şotlandiya)
“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - "Kopenhagen” (Danimarka)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |