Avrokuboklarda yeni mövsümün təqvimi
Avrokubokların 2018/19 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.
Stadium.az xəbər verir ki, Çempionlar Liqası və Avropa Liqasında oyunların baş tutma tarixləri və püşkatma mərasimlərinin günləri bəlli olub.
İlkin raundun püşkü gələn il iyunun 11-də atılacaq. Bu mərhələdə Azərbaycan klubları yarışmayacaq. Təmsilçilərimiz mübarizəyə I təsnifat mərhələsindən başlayacaq.
11 iyun
İlkin mərhələlərinin püşkatması
18 iyun
I və II təsnifat mərhələlərinin püşkü
25 iyun
ÇL-də 1-ci ilkin mərhələ
27 iyun
AL-də ilkin mərhələ, ilk oyunlar
28 iyun
ÇL-də 2-ci ilkin mərhələ
4 iyul
AL-də ilkin mərhələ, cavab oyunları
9/10 iyul
ÇL-də I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
11 iyul
AL-də I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
16/17 iyul
ÇL-də I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
18 iyul
AL-də I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
22 iyul
III təsnifat mərhələsinin püşkatması
24/25 iyul
ÇL-də II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
25 iyul
AL-də II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
30/31 iyul
ÇL-də II təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
1 avqust
AL-də II təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
5 avqust
Pley-off mərhələsinin püşkatması (AL, ÇL)
6/7 avqust
ÇL-də III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
8 avqust
AL-də III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
13 avqust
ÇL-də III təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
15 avqust
AL-də III təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
20/21 avqust
ÇL-də pley-off mərhələsi, ilk oyunlar
22 avqust
AL-də pley-off mərhələsi, ilk oyunlar
27/28 avqust
ÇL-də pley-off mərhələsi, cavab oyunları
29 avqust
AL-də pley-off mərhələsi, cavab oyunları
29 avqust
ÇL-də qrup mərhələsinin püşkatması
30 avqust
AL-də qrup mərhələsinin püşkatması
17/18 sentyabr
ÇL-də qrup mərhələsi, I tur
19 sentyabr
AL-də qrup mərhələsi, I tur
1/2 oktyabr
ÇL-də qrup mərhələsi, II tur
3 oktyabr
AL-də qrup mərhələsi, II tur
22/23 oktaybr
ÇL-də qrup mərhələsi, III tur
24 oktyabr
AL-də qrup mərhələsi, III tur
5/6 noyabr
ÇL-də qrup mərhələsi, IV tur
7 noyabr
AL-də qrup mərhələsi, IV tur
26/27 noyabr
ÇL-də qrup mərhələsi, V tur
28 noyabr
AL-də qrup mərhələsi, V tur
10/11 dekabr
ÇL-də qrup mərhələsi, VI tur
28 dekabr
AL-də qrup mərhələsi, VI tur
16 dekabr
ÇL-də 1/8, AL-də 1/16 finalın püşkatması
2020
18/19/ və 25/26 fevral
ÇL-də 1/8 final, ilk oyunlar
20 fevral
AL-də 1/16 final, ilk oyunlar
27 fevral
AL-də 1/16 final, cavab oyunları
28 fevral
AL-də 1/8 finalın püşkatması
10/11 və 17/18 mart
ÇL-də 1/8 final, cavab oyunları
12 mart
AL-də 1/8 final, ilk oyunlar
19 mart
AL-də 1/8 final, cavab oyunları
20 mart
1/4 finalın püşkatması (ÇL, AL)
7-8 aprel
ÇL-də 1/4 final, ilk oyunlar
9 aprel
AL-də 1/4 final, ilk oyunlar
14/15 aprel
ÇL-də 1/4 final, cavab oyunları
16 aprel
AL-də 1/4 final, cavab oyunları
17 aprel
Yarımfinalın püşkatması (ÇL, AL)
28/29 aprel
ÇL-də 1/2 final, ilk oyunlar
30 aprel
AL-də 1/2 final, ilk oyunlar
5/6 may
ÇL-də 1/2 final, cavab oyunları
7 may
AL-də 1/2 final, cavab oyunları
27 may
AL-də final (Qdansk, Polşa)
30 may
ÇL-də final (İstanbul, Türkiyə)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |