Çempionlar Liqası: "Fənərbaxça"dan vida, son vəsiqə "Lill"ə qismət oldu YENİLƏNİB
Dünən Çempionlar Liqasının play-off mərhələsinin
cavab görüşlərinə start verilib. Stadium.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə
5 qarşılaşma baş tutub və həmin matçlardan sonra qrup mərhələsinə vəsiqə
qazanan 5 komandanın adı müəyyənləşib. Bu gün keçiriləcək son 5 qarşılaşmadan sonra isə qrup mərhələsinin bütün iştirakçılarının adları məlum olub.
29 avqust
“Lill” (Fransa) - “Kopenhagen” (Danimarka) 2:0 (Əlavə vaxt)
Qollar: Digne 43, de Melo 105
İlk oyun - 0:1
ÇFR (Rumıniya) - “Bazel” (İsveçrə) 1:0
Qol: Kapetanos 20
İlk oyun - 2:1
“Seltik” (Şotlandiya) - “Helsinborq” (İsveç) 2:0
Qollar: Hoope 29, Vanyama 88
İlk oyun - 2:0
“Fənərbaxça” (Türkiyə) - “Spartak” (Moskva, Rusiya) 1:1
Qollar: Sou 70 - Ari 6
Qırmızı vərəqə: De Zeuvv (Spartak)
İlk oyun - 1:2
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - “Borusiya” (Münhenqladbax, Almaniya) 1:2
Qollar: İdeye 88 - Kaçkeridi 70 (avtoqol), Arango 78
İlk oyun - 3:1
28 avqust
“Hapoel” (Kiryat Şimona, İsrail) - BATE (Belarus) 1:1
Qollar: Lencse 67 - Pavlov 90+4
İlk oyun - 0:2
“Anderlext” (Belçika) - “AEL Limassol” (Kipr) 2:0
Qollar: Mbokani 81, Yakovenko 89
İlk oyun - 1:2
“Maribor” (Sloveniya) - “Dinamo” (Zaqreb,
Xorvatiya) 0:1
Qol: Tonel 12
İlk oyun - 1:2
“Udineze” (İtaliya) - “Braqa” (Portuqaliya) 1:1 p: 4-5
Qollar: Armero 25 - Ruben Micael 72
İlk oyun - 1:1
23:45 “Panatinaikos” (Yunanıstan) - “Malaqa” (İspaniya) 0:0
İlk oyun - 0:2
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |