Kapello azərbaycanlı futbolçunu Azərbaycanla oyuna çağırır
Dünya çempionatının seçmə mərhələsi çərçivəsində oktyabrın 12-də Moskvada Portuqaliya millisi ilə qarşılaşacaq, 4 gün sonra isə Bakıda Azərbaycan yığmasının qonağı olacaq Rusiya milli komandasının qarşıdakı oyunlar üçün ilkin heyəti açıqlanıb. Stadium.az xəbər verir ki, baş məşqçi Fabio Kapello Moskva “Lokomotiv”ində çıxış edən həmyerlimiz Aleksandr Səmədova dəvət göndərib. İtaliyalı mütəxəssisin dəvət göndərdiyi futbolçular arasında “Zenit”in əvəzedici heyətinə göndərilən Denisovla Kerjakov da var. Lakin Kapello “Arsenal”da çıxış edən Andrey Arşavini yenə sərəncamında görmək istəməyib.
Qapıçılar: İqor Akinfeyev (ÇSKA), Vladimir Qabulov (“Anji”), Anton Şunin (“Dinamo”)
Müdafiəçilər: Aleksandr Anyukov, Renat Yanbayev (hər ikisi “Zenit”), Aleksey
Berezutski, Vasili Bezutski, Sergey İqnaşeviç, Kirill Nababkin, Georgi Şennikov
(hamısı ÇSKA), Taras Burlak, Andrey Yeşenko (hər ikisi “Lokomotiv”), Vladimir
Qranat (“Dinamo”), Yuri Jirkov (“Anji”), Yevgeni Makeev (“Spartak”)
Yarımmüdafiəçilər: Diniyar Bilyaletdinov, Dmitri Kombarov (hər ikisi “Spartak”), Vladimir
Bıstrov, İqor Denisov, Viktor Fayzullin, Roman Şirokov (hamısı “Zenit”), Georgi
Qabulov, Oleq Şatov (hər ikisi “Anji”), Denis Qluşakov, Maqomed Ozdayev,
Aleksandr Səmədov, Dmitri Tarasov (hamısı “Lokomotiv”), Alan Dzaqoyev (ÇSKA), Oleq
İvanov, İqor Lebedenko (hər ikisi “Terek”), Vladislav Kulik (“Kuban”), Aleksandr
Ryazantsev (“Rubin”)
Hücumçular: Maksim Qriqoryev (“Lokomotiv”), Artyom Dzyüba (“Spartak”), Aleksandr
Kerjakov (“Zenit”), Aleksandr Kokorin (“Dinamo”)
Qeyd edək ki, bu, Rusiya millisinin ilkin heyətidir.
Oktyabrın əvvəlində Kapello yekun heyəti açıqlayacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |