"Dinamo", "Olimpiakos", "Zenit" və "Ayaks" Avroliqada
Bu gün keçirilən oyunlarla Çempionlar Liqasında A,B, C və D qruplarında mübarizəyə yekun vuruldu. Stadium.az xəbər verir ki, ilk qrupda "PSJ" 15 xalla qrup qalibi olduğu halda, "Portu" 13 xalla ikinci yeri tutdu. 5 xal toplayan Kiyev "Dinamo"su isə üçüncü olmaqla Avroliqaya vəsiqə qazandı.
"B" qrupunun qalibi 12 xalla "Şalke" oldu. 10 xal toplayan "Arsena" qrup ikincisi kimi play-offa yüksəldi. 9 xal toplayan "Olimpiakos" mübarizənio Avroliqada davam etdirəcək.
"C" qrupunda 12 xal toplayan "Malaqa" birinci, 8 xallı "Milan" ikinci oldu. "Zenit" isə mübarizəni 7 xalla başa vurmaqla Avroliqaya yüksəldi.
"D" qrupunda "Borusiya" 14 xalla birinci, "Real" 11 xalla ikinci oldu. 4 xal toplayan "Ayaks" Avroliqaya vəsiqə əldə etdiyi halda, "Mançest Siti" 3 xalla sonuncu oldu.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |