Avroliqada 1/16 final mərhələsinin cütlükləri bəlli oldu YENİLƏNİB
Bu gün Avroliqada 1/16 final mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək. Stadium.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutacaq tədbir Bakı vaxtı ilə saat 17:00-da başlayacaq. Çempionlar Liqasında olduğu kimi, Avroliqada da qrup qalibləri ikinci pillənin sahibləri ilə üz-üzə gələcək və eyni ölkənin təmsilçiləri bir-biri ilə qarşılaşmayacaq. Qeyd edək ki, 1/16 final mərhələsinin ilk oyunları fevralın 14-də keçiriləcək.
Avroliqanın 1/16 final mərhələsinin bütün iştirakçıları
"Səpələnmişlər": "Liverpul" (İngiltərə), "Viktoriya" (Çexiya), "Fənərbaxça" (Türkiyə), "Bordo" (Fransa), "Styaua" (Rumıniya), "Dnepr" (Ukrayna), "Genk" (Belçika), "Rubin" (Rusiya), "Lion" (Fransa), "Latsio" (İtaliya), "Metallist" (Ukrayna), "Hannover" (Amaniya), "Çelsi" (İngiltərə), "ÇFR Kluj" (Rumıniya), "Olimpiakos" (Yunanıstan), "Benfika" (Portuqaliya).
"Səpələnməmişlər": "Anji” (Rusiya), "Atletiko" (Madrid, İspaniya), "Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya), "Nyukasl" (İngiltərə), "Ştutqart" (Almaniya), "Napoli" (İtaliya), "Bazel" (İsveçrə), "İnter" (İtaliya), "Sparta" (Çexiya), "Tottenhem" (İngiltərə), "Bayer" (Almaniya), "Levante" (İspaniya), "Zenit" (Rusiya), BATE (Belarus), "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Ayaks" (Hollandiya).
***
BATE (Belarus) - "Fənərbaxça" (Türkiyə)
"İnter" (İtaliya) - "ÇFR Kluj" (Rumıniya)
"Levante" (İspaniya) - "Olimpiakos" (Yunanıstan)
"Zenit" (Rusiya) - "Liverpul" (İngiltərə)
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Bordo" (Fransa)
"Bayer" (Almaniya) - "Benfika" (Portuqaliya)
"Nyukasl" (İngiltərə) - "Metallist" (Ukrayna)
"Ştutqart" (Almaniya) - "Genk" (Belçika)
"Atletiko" (Madrid, İspaniya) - "Rubin" (Rusiya)
"Ayaks" (Hollandiya) - "Styaua" (Rumıniya)
"Bazel" (İsveçrə) - "Dnepr" (Ukrayna)
"Anji” (Rusiya) - "Hannover" (Amaniya)
"Sparta" (Çexiya) - "Çelsi" (İngiltərə)
"Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya) - "Latsio" (İtaliya)
"Tottenhem" (İngiltərə) - "Lion" (Fransa)
"Napoli" (İtaliya) - "Viktoriya" (Çexiya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |