I Divizion, 14-cü turun təyinatları
Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda XIV turun oyunlarına təyinatlar açıqlanmışdır:
23 fevral (şənbə)
“Qala” - “Bakılı”
Hakimlər: Elnur Muradov, Hüseyn Əsgərov, Rasim Əhmədov, Vurğun Talıbov
Hakim-inspektor: Rövşən Əhmədov
Zirə qəsəbə İdman Kompleksinin stadionu
“Energetik” – MOİK
Hakimlər: Sərxan İsmayılov, Qəzənfər Məmmədov, Vüqar Bayramov, Yusif Hüseynov
Hakim-inspektor: Rafiq Məmmədov
Mingəçevir şəhər stadionu
“Şuşa” – “Qaradağ Lökbatan”
Hakimlər: Teymur Fərhadov, Mirzə Fərzəliyev, Hüseyn İmanov, Samir Qasımov
Hakim-inspektor: Tofiq Şükürov
Ağdam rayonu Quzanlı qəsəbə stadionu
24 fevral (bazar)
“Şəmkir” – “Şahdağ”
Hakimlər: Ramiz Məhərrəmov, Azad Hüseynov, Əli Cəbrayılov, Fuad Rəsulzadə
Hakim-inspektor: Rauf Hüseynli
Şəmkir şəhər Olimpiya Kompleksinin stadionu
“Göyəzən” – “Neftçala”
Hakimlər: İnqilab Məmmədov, Mahir Alferinov, Akif Əmirəli, Anar Məsimov
Hakim-inspektor: Vahid Quliyev
Qazax şəhər stadionu
“Ağsu” - “Tərəqqi”
Hakimlər: Ceyhun Haşımov, Vüsal Qənbərov, Rəvan Həmzəzadə, Şahin İsayev
Hakim-inspektor: Zöhrab Qədiyev
Ağsu şəhər stadionu
Bütün oyunlar saat 15:00-da başlanır.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |