2013/2014 mövsümündə Premyer Liqasının təqvimi açıqlandı
Premyer Liqanın TƏQVİMİ
2013-cü il
30 iyul - 01 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)
Birinci dövrə
I tur
02 avqust (cümə)
1. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
03 avqust (şənbə)
2. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)
3. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)
04 avqust (bazar)
4. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
5. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
06 – 08 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)
II tur
10 avqust (şənbə)
6. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
7. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
11 avqust (bazar)
8. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala)
9. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)
10. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
14 avqust (çərşənbə)
A milli komandanın yoldaşlıq oyunu
Azərbaycan – Malta
III tur
17 avqust (şənbə)
11. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
18 avqust (bazar)
12. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
13. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)
19 avqust (bazar ertəsi)
14. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)
15. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
20- 22 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (pley-off)
IV tur
23 avqust (cümə)
16. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
24 avqust (şənbə)
17. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)
25 avqust (bazar)
18. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)
19. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
20. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
27- 29 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (pley-off)
V tur
31 avqust – (şənbə)
21. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)
01 sentyabr (bazar)
22. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
23. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı)
24. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
25. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
06 sentyabr (cümə)
DÇ-2014 İsrail – Azərbaycan
VI tur
12 sentyabr (cümə axşamı)
26. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
13 sentyabr (cümə)
27. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
14 sentyabr (şənbə)
28. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı)
15 sentyabr (bazar)
29. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
30. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
17- 19 sentyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
VII tur
20 sentyabr (cümə)
31. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)
21 sentyabr (şənbə)
32. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)
33. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
22 sentyabr (bazar)
34. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
35. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)
VIII tur
27 sentyabr (cümə)
36. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)
28 sentyabr (şənbə)
37. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)
38. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
29 sentyabr (bazar)
39. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ)
40. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)
01 - 03 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
IX tur
04 oktyabr (cümə)
41. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
05 oktyabr (şənbə)
42. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
43. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)
44. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)
06 oktyabr (bazar)
45. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)
11 oktyabr (cümə)
DÇ-2014 Azərbaycan – Şim. İrlandiya
15 oktyabr (çərşənbə axşamı)
DÇ-2014 Azərbaycan – Rusiya
17 oktyabr (cümə axşamı)
Ehtiyat gün
İkinci dövrə
X tur
19 oktyabr (şənbə)
46. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
47. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
48. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
20 oktyabr (bazar)
49. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)
50. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)
22- 24 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
Azərbaycan kuboku, 1/16 final
XI tur
25 oktyabr (cümə)
51. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
52. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
26 oktyabr (şənbə)
53. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)
27 oktyabr (bazar)
54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)
55. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)
XII tur
01 noyabr (cümə)
56. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
02 noyabr (şənbə)
57. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
58. “İnter” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
03 noyabr (bazar)
59. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)
60. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)
05- 07 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XIII tur
08 noyabr (cümə)
61. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
9 noyabr (şənbə)
62. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
63. “Simurq” (Zaqatala) – “İnter” (Bakı)
10 noyabr (bazar)
64. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)
65. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
15 noyabr (cümə)
A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu
20 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XIV tur
21 noyabr (cümə axşamı)
66. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)
22 noyabr (cümə)
67. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
68. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)
23 noyabr (şənbə)
69. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
24 noyabr (bazar)
70. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)
26- 28 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XV tur
29 noyabr (cümə)
71. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
30 noyabr (şənbə)
72. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)
73. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam)
74. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
75. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
04 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku, 1/8 final
XVI tur
8 dekabr (bazar)
76. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
77. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)
78. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı)
79. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala)
80. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
10-12 dekabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)
XVII tur
14 dekabr (şənbə)
81. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)
82. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
15 dekabr (bazar)
83. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)
84. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
85. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
XVIII tur
20 dekabr (cümə)
86. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
87. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)
88. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)
89. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
90. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
2014-cü il
Üçüncü dövrə
XIX tur
01 fevral (şənbə)
91. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
92. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)
02 fevral (bazar)
93. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)
94. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
95. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
XX tur
08 fevral (şənbə)
96. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
97. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
98. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
09 fevral (bazar)
99. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)
100. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)
XXI tur
14 fevral (cümə)
101. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
15 fevral (şənbə)
102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
103. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı)
104. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)
16 fevral (bazar)
105. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
18- 20 fevral
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)
XXII tur
19 fevral (çərşənbə)
106. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
107. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
20 fevral (cümə axşamı)
108. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı)
109. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
110. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
XXIII tur
24 fevral (bazar ertəsi)
111. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)
25 fevral (çərşənbə axşamı)
112. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
113. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)
114. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)
115. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
25- 27 fevral
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)
XXIV tur
01 mart (şənbə)
116. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)
117. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)
02 mart (bazar)
118. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)
119. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
120. “Simurq” (Zaqatala) – “Qəbələ” (Qəbələ)
5 mart (çərşənbə)
A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu
XXV tur
08 mart (şənbə)
121. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
122. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
123. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)
09 mart (bazar)
124. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)
125. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)
12- 13 mart (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)
XXVI tur
16 mart (bazar)
126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
127. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
128. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
129. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)
130. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)
19 mart (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)
XXVII tur
23 mart (bazar)
131. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala)
132. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
133. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
134. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)
135. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
26 mart (çərşənbə)
Ehtiyat gün
Dördüncü dövrə
XXVIII tur
28 mart (cümə)
136. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)
29 mart (şənbə)
137. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
138. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
30 mart (bazar)
139. “İnter” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
140. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)
01- 03 aprel
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)
XXIX tur
04 aprel (cümə)
141. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
05 aprel (şənbə)
142. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)
143. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
06 aprel (bazar)
144. “Simurq” (Zaqatala) – “İnter” (Bakı)
145. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
09-10 aprel (çərşənbə, cümə axşamı)
Ehtiyat gün
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)
XXX tur
12 aprel (şənbə)
146. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
147. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
148. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)
149. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)
150. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)
16 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/2 final
XXXI tur
20 aprel (bazar)
151. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)
152. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
153. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam)
154. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
155. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
24 aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku, 1/2 final
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)
XXXII tur
27 aprel (bazar)
156. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
157. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)
158. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı)
159. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala)
160. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
30 aprel – 01 may
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)
XXXIII tur
02 may (cümə)
161. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)
03 may (şənbə)
162. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)
163. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
04 may (bazar)
164. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
165. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
XXXIV tur
07 may (çərşənbə)
166. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
08 may (cümə axşamı)
167. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
168. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
09 may (cümə)
169. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)
170. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)
14 may (çərşənbə)
Avropa Liqası (final)
XXXV tur
16 may (cümə)
171. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
172. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
173. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)
174. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
175. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)
XXXVI tur
21 may (çərşənbə)
176. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)
177. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
178. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)
179. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
180. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)
24 may (şənbə)
Çempionlar Liqası (final)
28 may (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku (final)
QEYD 1: UEFA Çempionlar Liqası və Avropa Liqası yarışında iştirak edən klublar cari mövsümdə təqvim oyunlarının vaxtlarını tur çərçivəsində dəyişdirmək hüququna malikdir. Tur çərçivəsində oyunun dəyişdirilməsi: həmin turda klubun matçının təyin olunduğu gündən bir gün sonraya və ya bir gün əvvəllə dəyişdirilməsi nəzərdə tutulur.
QEYD 2: Klubların UEFA Çempionlar Liqasında və Avropa Liqasındakı çıxışlarından asılı olaraq, Azərbaycan milli komandasının maraqları nəzərə alınaraq Premyer Liqanın təqvimində 5-ci və 9-cu turun oyunlarının keçirilmə tarixlərində dəyişiklik oluna bilər.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |