Millimizin rəqibinin heyəti bəlli oldu
Dünya çempionatının seçmə mərhələsində yığmamızla eyni qrupda yer alan Rusiya milli komandasının baş məşqçisi Fabio Kapello sentyabrın 6-sı və 10-da Lüksemburq və İsrailə qarşı keçiriləcək oyunlar üçün geniş heyətio açıqlayıb. Stadium.az xəbər verir ki, italiyalı mütəxəssisin siyahısında 34 futbolçunun adı yer alıb.
Qapıçılar: İqor Akinfeyev (ÇSKA),
Vladimir Qabulov (Anji), Sergey Rıjikov (Rubin), Aleksandr Filtsov (Krasnodar)
Müdafiəçilər: Aleksandr Anyukov (Zenit),
Aleksey Berezutski, Vasili Berezutski, Sergey İqnaşeviç, Kirill Nababkin,
Georgi Şennikov (hamısı ÇSKA), Vladimir Qranat (Dinamo M), Vitali Dyakov
(Rostov), Aleksey Kozlov (Kuban), Dmitri Kombarov, Sergey Parşivlyuk (Spartak M)
Yarımmüdafiəçilər: İqor Denisov, Artur Yusupov
(hər ikisi Dinamo M), Alan Dzaqoyev (ÇSKA), Denis Qluşakov (Spartak M), Aleksey
Mirançuk, Dmitri Tarasov (hər ikisi Lokomotiv M), Aleksandr Ryazantsev (Rubin),
Viktor Fayzullin, Roman Şirokov (hər ikisi Zenit)
Hücumçular: Vladimir Bıstrov, Aleksandr
Kerjakov, Oleq Şatov (hamısı Zenit), Artyom Dzyuba (Rostov), Aleksey İonov (Anji),
Aleksandr Samedov (Lokomotiv М), Yuri Jirkov, Aleksandr Kokorin, Fyodor Smolov
(hamısı Dinamo М), Pavel Yakovlev (Spartak М)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |