"Bakı-2015": Norveç millisi heyətini açıqladı
İyunun 12-28-də Bakıda keçiriləcək Avropa Oyunlarına gələcək Norveç yığması idmançılarının adlarını açıqlayıb. Stadium.Az xəbər verir ki, yarışa 57 atletlə gələcək komanda 14 idman növündə mübarizə aparacaq.
Norveç yığmasının Bakı-2015-ə güclü heyətlə gələcəyini söyləmək olar. Komandanın heyətində London-2012-nin qılıncoynatma (şpaqa) yarışlarının gümüş medalçısı Bartoş Piaseçki, həmçinin Olimpiya Oyunlarının bir neçə iştirakçısı da yer alacaq.
Kamandan oxatma: Line Blomen Ridderstrom, Kristoffer Furnes, Paul Andre Haqen, Bard Nestenq
Çimərlik voleybolu: Oivind Hordvik, Morten Kvamsdal, Viktoriya Faye Kyolberq, Janne Konqşavn Hordvik
Boks: Salavat Ruslanovitsj Xatuyev
Avarçəkmə: Mira Veras Larsen, Daniel Salbu
Velosiped idmanı: Miriam Bjornsrud (şosse), Reidar Bohlin Borqersen (şosse yarışı və zamana qarşı), Sven Erik Bistrom (şosse), Odd Kristian Eikinq (şose), Cecilie Gotaas Johnsen (şosse və zamana qarşı), Truls Enqen Korsos (şosse və zamana qarşı yarış), Kristoffer Morlandsto Skjerpinq (şosse), Sondre Kristiansen (dağ velosipedi), Tore Navrestad (BMX)
Suya tullanma: Julie Synnove Sorsen, Anne Vilde Tuxen
Qılıncoynatma: Bartosz Piaseçki
Gimnastika (komanda): Sofie Brazen, Pyetro Oliver Giaçino, Markus Konradi, Dina Niqaard, Stian Skjerahauq, Martine Rustoen Skreqelid
Karate: Bettina Alstadsoser
Atıcılıq: Ole Maqnus Bakken (tüfəng), Stian Boqar (tüfəng), Odd Arne Brekne (tüfəng), Ole-Kristian Brin (tüfəng), Are Hansen (tüfəng), Malin Vesterheym (tüfəng), Tore Brovold (stend), Pal Hembre (tapanca)
Üzgüçülük: Eivind Bjelland, Siqurd Holten Boen, Ariel Braazen, Ole-Mikal Floqstad, Erik Arsland Gidskehauq, Marte Lovberq, Marius Solaat Rodland, Mads Henri Steinland
Taekvando: Riçard Ordemann, Tina Roe Skaar
Triatlon: Kristian Blummenfelt, Qustav İden, Lotte Miller
Güləş: Feliks Baldauf, Stiq Andre Berq, Qras Bullen, Petter Karlsen, Marius Sommesen, Rasmus Tyorstad
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |