"Bakı-2015": İştirakçılar müəyyənləşdi
Bakı-2015 1-ci Avropa oyunlarının karate yarışlarında iştirak edən idmançıların tam siyahısı açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, kumite üzə kişi və qadınların hər birində beş çəki dərəcəsində yarışlardan başqa fərdi kata çıxışları da olacaq.
Bakı Kristal zalında karate yarışları Avropa oyunlarının ilk günlərində - 13-14 iyun tarixlərində keçiriləcək. Hər yarış günü 6 medal dəsti uğrunda mübarizə gedəcək.
Bakıda qitənin ən nüfuzlu yarışlarından birinin medalları üçün tatamiyə Avropanın 96 ən güclü karateçisi çıxacaq. Azərbaycan təşkilatçı ölkə kimi bütün çəkilərdə təmsil olunsa da, milli komandamızın üzvlərindən Niyazi Əliyev (-67 kq), Rafael Ağayev (-75 kq), Ayxan Mamayev (-84 kq) və Tural Balcanlı (kata) martda İstanbulda Avropa çempionatında Avropa oyunlarına vəsiqəni təmin ediblər. Digər karateçilər 50-ci Avropa çempionatının ilk altılığına düşənlər və Avropa Karate Federasiysı tərəfindən təyin edilən, yəni siyahıda qeyd olunan sonuncu idmançıdır.
Avropa oyunlarının karate yarışlarına vəsiqə alan idmançıların siyahısını təqdim edirik:
Qadınlar
Kata
Sandra Sançes Jeymi (İspaniya)
Dilara Bozan (Türkiyə)
Jasmin Bleul (Almaniya)
Veronika Miskova (Çexiya)
Sandy Scordo (Fransa)
Vlatka Kiuk (Xorvatiya)
Ədilə Qurbanova (Azərbaycan)
Karen Dolfin (İrlandiya)
-50 kq
Bettina Plank (Avstriya)
Aleksandra Reccia (Fransa)
Duyğu Buğur (Almaniya)
Serap Özçelik (Türkiyə)
Monika Berulek (Xorvatiya)
Katerina Kriva (ukrayna)
Nuranə Əliyeva (Azərbaycan)
Mariya Koulinkoviç (Belarus)
-55 kq
Emliye Thoy (Fransa)
Tuba Yakan (Türkiyə)
Cennifer Varlinq (Lüksemburq)
Kristina Ferrer Qarsiya (İspaniya)
Branka Arandjeloviç (Serbiya)
Yelena Kovaçeviç (Xorvatiya)
İlahə Qasımova (Azərbaycan)
Bettina Alstadsezer (Avstriya)
-61 kq
Lusi İqnas (Fransa)
Ana Lenard (Xorvatiya)
İnqrida Suçankova (Slovakiya)
İren Kolomar Kosta (İsapaniya)
Merve Çoban (Türkiyə)
Tyasa Ristio (Sloveniya)
Fəridə Abiyeva (Azərbaycan)
Nele De Vos (Belçika)
-68 kq
Alisa Buçinger (Avstriya)
Yelena Quiroy (İsveçrə)
Marina Rakoviç (Monteneqro)
Kristina Vizkaino Qonsales (İspaniya)
Vassiliki Panetsidou (Yunanıstan)
Hafsa Seyda Burucu (Türkiyə)
İrina Zaretska (Azərbaycan)
Telma Rut Frimannsdottir (islandiya)
+68 kq
Masa Martinoviç (Xorvatiya)
Meltem Hocaoğlu (Türkiyə)
Helena Kuusisto (Finlandiya)
Nadege Ait İbrahim (Fransa)
İvanna Zaytseva (Rusiya)
Hana Antunoviç (İsveç)
Aytən Səmədli (Azərbaycan)
Borislava Qaneva (Bolqarıstan)
Kişilər
Kata
Damian Huqo Qintero Kapdevila (İspaniya)
Mehmet Yakan (Türkiyə)
Vu Duk Min Dak (Fransa)
Mattia Busato (İtaliya)
Tural Balcanlı (Azərbaycan)
Kristofer Ronde (Danimarka)
Pasi Hirvonen (Fnlandiya)
Adrian Quta (Rumıniya)
-60 kq
Luka Mareska (İtaliya)
Sofian Aqudjil (Fransa)
Yevgeni Plaxutin (Rusiya)
Matias Qomes Qarsia (İspaniya)
Marko Antiç (Serbiya)
Emil Pavlov (Makedoniya)
Firdovsi Fərzəliyev (Azərbaycan)
Halil Marqeşi (Albaniya)
-67 kq
Niyazi Əliyev (Azərbaycan)
Burak Uyqur (Türkiyə)
Danil Damdjoni (Xorvatiya)
Manuel Rasero Luiz (İspaniya)
Yves Martial Tadissi (Macarıstan)
Steven Dakosta (Fransa)
Rikardo Gieqler (Almaniya)
İrakli Tkebuçava (Gürcüstan)
-75 kq
Rafael Ağayev (Azərbaycan)
Noah Biç (Almaniya)
Luici Busa (İtaliya)
Ruslans Sadkovs (Latviya)
Erman Eltemur (Türkiyə)
Loqan Da Kosta (Fransa)
İllya Nkulin (Ukrayna)
Panayiotis Loizides (Kipr
-84 kq
Nello Maestri (İtaliya)
Ayxan Mamayev (Azərbaycan)
Knji Qrillon (Fransa)
Uğur Aktaş (Türkiyə)
Alvin Karaqi (Kosovo)
Georgios Tzanos (Yunanıstan)
Yaroslav Horuna (Ukrayna)
Kamil Varda (Polşa)
+84 kq
Slobodan Biteviç (Serbiya)
Enes Erkan (Türkiyə)
Martin Nesterovski (Makedoniya)
Conatan Horne (Almaniya)
Filip Reis (Portuqaliya)
Spiridon Marqaritopulos (Yunanıstan)
Şahin Atamov (Azərbaycan)
Moreno Şeppard (Hollandiya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |