16 dəst medalı kimlər apardı
Bakı-2015 I Avropa Oyunlarının VII günündə 16 dəst medalın sahibi məlum olub. Stadium.az xəbər verir ki, taekvondo, kişilər arasında sərbəst güləş, kamandan oxatma, atıcılıq, idman gimnastikası, şosse velosipedi və suya tullanma yarışlarında ilk “üçlük”lər medallarına qovuşublar.
Azərbaycan Oyunların VII günündə 6 medal qazanıb. Bunlardan 1-nin əyarı qızıl, 2-nin gümüş, 3-nün isə bürünc olub.
80 kq çəki dərəcəsində yığmamızı təmsil edən taekvondoçu Milad Beiqi Harçeqani fəxri kürsünün ən yuxarı pilləsinə qalxdığı halda, Fəridə Əzizova (taekvondo, 67 kq) və Oleq Stepko (idman gimnastikası) yarışları gümüş, sərbəst güləşçilər Hacı Əliyev (61 kq), Ruslan Dibirhacıyev (70 kq) və Camaləddin Məhəmmədov (125 kq) isə bürünc medalla başa çatdırıb. Bu gün qeydə alınan nəticələrdən sonra Azərbaycan yarışda qazandığı medalların sayını 29-a çatdırıb.
Bununla I Avropa Oyunlarında ümumilikdə 87 dəst medal öz sahibini tapıb.
Taekvondo
Kişilər
80 kq
1. Milad Beiqi Harçeqani (Azərbaycan)
2. Albert Qaun (Rusiya)
3. Julio Ferreyra (Portuqaliya)
3. Lutalo Muhammad (Böyük Britaniya)
Qadınlar
67 kq
1. Anastasiya Barışnikova (Rusiya)
2. Fəridə Əzizova (Azərbaycan)
3. Elin Yohansson (İsveç)
3. Nur Tatar (Türkiyə)
Güləş
Kişilər
61 kq
1. Aleksandr Boqomoyev (Rusiya)
2. Beka Lomtadze (Gürcüstan)
3. Hacı Əliyev (Azərbaycan)
3. Vasili Şuptar (Ukrayna)
70 kq
1. Məhəmmədrəsul Hacıməhəmmədov (Rusiya)
2. Məhəmmədmurad Hacıyev (Polşa)
3. Ruslan Dibirhacıyev (Azərbaycan)
3. Qor Yakup (Türkiyə)
86 kq
1. Abdulrəşid Sadulayev (Rusiya)
2. Pyotr Yanulov (Moldova)
3. Radoslav Marçinkeviç (Polşa)
3. Sandro Aminaşvili (Gürcüstan)
125 kq
1. Taha Akgül (Türkiyə)
2. Aleksey Şemarov (Belarus)
3. Camaləddin Məhəmmədov (Azərbaycan)
3. Geno Petriaşvili (Gürcüstan)
Atıcılıq
Kişilər
50 metrdən uzanaraq tüfənglə atəş
1. Henri Yunqhanel (Almaniya)
2. Marko de Nikolo (İtaliya)
3. Sergey Martnyov (Belarus)
Qadınlar
Qarışıq komanda halında səngər stendi
1. Slovakiya
2. Rusiya
3. San Marino
İdman gimnastikası
Kişilər
Fərdi çoxnövçülük
1. Oleq Verniayev (Ukrayna)
2. Oleq Stepko (Azərbaycan)
3. Nikita İqnatyev (Rusiya)
Qadınlar
Fərdi çoxnövçülük
1. Aliya Mustafina (Rusiya)
2. Julia Steinqruber (İsveçrə)
3. Like Vevers (Hollandiya)
Kamandan oxatma
Kişilər
Komanda, çoxnövçülük
1. Ukrayna
2. İspaniya
3. Hollandiya
Qadınlar
Komanda, çoxnövçülük
1. İtaliya
2. Belarus
3. Ukrayna
Şosse velosipedi
Kişilər
Zamana qarşı fərdi yarış
1. Vasili Kiriyenka (Belarus)
2. Stef Klement (Hollandiya)
3. Leon Luis Sançes (İspaniya)
Qadınlar
Zamana qarşı fərdi yarış
1. Ellen van Diyk (Hollandiya)
2. Qanna Solovey (Ukrayna)
3. Annemiek van Vleuten (Hollandiya)
Suya tullanma
Kişilər
1 metr tramplin
1. Nikita Şleyker (Rusiya)
2. İlya Molçanov (Rusiya)
3. Ceyms Hitli (Böyük Britaniya)
Qadınlar
Platforma
1. Lois Toulson (Böyük Britaniya)
2. Anna Çuynişena (Rusiya)
3. Elena Vassen (Böyük Britaniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |