Rusiya millisinin Bakı Qran-prisi üçün heyəti açıqlanıb
Xəbər verdiyimiz kimi, noyabrın 27-dən 29-dək Bakıda ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə güləş üzrə Qızıl Qran-pri turniri keçiriləcək.
Stadium.az xəbər verir ki, yarışda dünyanın ən güclü güləşçilərinin iştirakı gözlənilir.
Artıq Rusiya qadınlardan ibarət millisinin heyəti müəyyənləşib. Siyahıda London Olimpiadasının qalibi, son dünya çempionu Natalya Vorobyova da yer alıb. Turnirdə 69 kiloqram çəki dərəcəsində mübarizə aparacaq rusiyalı güləşçi daha əvvəl 2 dəfə Azərbaycanda çıxış edib. 2011-ci ildə Qızıl Qran-pri turnirinin yalnız finalında uduzan N.Vorobyova 2013-cü ildə yarışın qalibi olub.
Rusiya millisinin heyətdə Valentina İslamova (48 kq), Mariya Qurova (53 kq), Mariya Lyulkova (58 kq), Valeriya Lazinskaya (63 kq) və Yekaterina Bukina (75 kq) yer alıblar.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |