Klublarımız Avroliqada mərhələ adlayarsa rəqiblər bu komandalar ola bilər
İyulun 15-də Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Stadium.Az xəbər verir ki, təmsilçilərimiz "Qəbələ", "Kəpəz" və "Neftçi" III təsnifat mərhələsinin püşkü zamanı səpələnməmişlər sırasında yer alacaqlar. Klublarımız III təsnifat mərhələsinə yüksələcəyi təqdirdə daha güclü rəqiblərlə qarşılaşacaqlar.
III təsnifat mərhələsinin püşkatması iyulun 15-də saat 15:00-da başlayacaq.
Avropa Liqası, III təsnifat mərhələsi, səpələnmişlər
"AZ Alkmaar"
"Genk" (Belçika) - "Buduçnost" (Monteneqro)
"Lill" (Fransa)
"Sent-Etyen" (Fransa)
"Krasnodar" (Rusiya)
"Rapid" Vyana (Avstriya)
"Slovan" (Çexiya)
"Maribor" (Sloveniya) - "Levski" Sofiya (Bolqarıstan)
"Makkabi" Tel-Əviv - "Kayrat" (Qazaxıstan)
"Spartak" Moskva
"Avstriya" Vyana (Avstriya) - "Kukesi" (Albaniya)
"Partizan" Belqrad (Serbiya) - "Zaqlebiye" (Polşa)
"Vest Hem Yunayted" (İngiltərə)
"Herta" Berlin (Almaniya)
"Panatinaykos" (Yunanıstan)
"Mitdyulland" (Danimarka) - "Vaduz" (Lixtenşteyn) cütünün qalibi
"Riyeka" (Xorvatiya)
"Sassuolo" (İtaliya)
"Rio Ave" (Portuqaliya)
"Vorksla" (Ukrayna)
"Makkabi" Hayfa (İsrail) - "Nomme Kalyu" (Estoniya) cütünün qalibi
"Helsinki" (Finlandiya) - "Beroe Stara" (Bolqarıstan) cütünün qalibi
"Hayduk" Split (Xorvatiya) - "Yaşi" (Rumıniya) cütünün qalibi
"Aruka" (Portuqaliya)
"Apollon" (Kipr)
"Mlada" (Çexiya)
"Dinamo" Minsk (Belarus) - "Sent Patriks Atletik" (İrlandiya) cütünün qalibi
"Omoniya" (Kipr) - "Beytar" (İsrail) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
"Qrasshoppers" (İsveçrə) - "Reykyavik" (İslandiya) cütünün qalibi
"Neftçi" Bakı (Azərbaycan) - "Şkendiya" (Makedoniya) cütünün qalibi
AEK (Kipr) - "Kliftonvill" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
"Oleksandriya" (Ukranya)
AİK (İsveç) - "Avropa" (Cəbəllütariq) cütünün qalibi
"Slovan" Bratislava (Slovakiya) - "Yelqava" (Latviya) cütünün qalibi
"Lüzern" (İsveçrə)
"Videoton" (Macarıstan) - "Çukariçki" (Serbiya) cütünün qalibi
AEK Afina (Yunanıstan)
"Voyvodina" (Serbiya) - "Konna Kua" (Uels) cütünün qalibi
"Başakşəhər" İstanbul (Türkiyə)
"Stromsqodset (Norveç) - "Sonderyske" (Danimarka) cütünün qalibi
"Herakl" (Hollandiya)
"Pandurii" (Rumıniya)
"Osmanlıspor" (Türkiyə) - "Zimbru" (Moldova) cütünün qalibi
"Salviya" Praqa (Çexiya) - "Levadiya" Tallin (Estoniya) cütünün qalibi
"Debretsen" (Macarıstan) - "Torpedo-Belas" (Belarus) cütünün qalibi
"İFK Qöteborq" (İsveç) - "Piast" (Polşa) cütünün qalibi
"Harts" (Şotlandiya) - "Birkirkara" (Malta) cütünün qalibi
"Admira Vakker" (Azərbaycan) - "Kəpəz" (Azərbaycan) cütünün qalibi
"Ventspils" (Litva) - "Aberdin" (Şotlandiya) cütünün qalibi
"Haken" (İsveç) - "Kork Siti" (İrlandiya) cütünün qalibi
"Yannina" (Yunanıstan) - "Odd" (Norveç) cütünün qalibi
"Lokomotiv" Zaqreb (Xorvatiya) - "RoPS Rovaniemi" (Finlandiya) cütünün qalibi
"Qəbələ" (Azərbaycan) - MTK Budapeşt (Macarıstan) cütünün qalibi
"Viitorul" (Rumıniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |