"Qəbələ", "Kəpəz" və "Neftçi"nin Avropa Liqasındakı rəqibləri bəlli oldu
Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. Stadium.Az xəbər verir ki İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbirdə klublarımızın III təsnifat mərhələsindəki potensial rəqibləri müəyyənləşib.
Artıq hər üç klubumuzun potensial rəqibləri bəlli olub. Şahin Diniyevin komandası "Admira" səddini keçərsə, III təsnifat mərhələsində Çexiyanın "Slovan" klubu ilə qarşılaşacaq. "Qəbələ" MTK-nı mübarizədən kənarlaşdırarsa, növbəti mərhələdə "Lill" (Fransa), "Neftçi" isə "Şkendiya"nı keçərsə, "Mlada Boleslav" (Çexiya) klubu ilə üz-üzə gələcək.
III təsnifat mərhələsinin oyunları 28 iyul və 4 avqust tarixlərində keçiriləcək.
"Lill" (Fransa) - "Qəbələ"
"Neftçi" - "Mlada Boleslav" (Çexiya)
"Kəpəz" - "Slovan" (Çexiya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |