Çempionlar Liqasında yeni mövsümün təqvimi
Ötən
gecə Çempionlar Liqasında 2019-20 mövsümünün qrup mərhələsinin püşkü atılıb.
Stadium.Az UEFA-nın saytına istinadən
xəbər verir ki, qrup matçları sentyabrın 17-də başlayıb, dekabrın 11-də
yekunlaşacaq.
Çempionlar
Liqası
Qrup mərhələsi, I tur
17
sentyabr, çərşənbə axşamı
E: Napoli - Liverpul, Zalsburq - Genk
F: İnter - Slavia (18:55), Borussiya (D.) - Barselona
G: Lion - Zenit (18:55), Benfika - Leipziq
H: Çelsi - Valensiya, Ayaks - Lill
18
sentyabr, çərşənbə
A: Brugge - Qalatasaray (18:55), PSJ - Real
B: Olimpiakos - Tottenhem (18:55), Bavariya - Srvena
Zvezda
C: Şaxtyor - Mançester Siti, Dinamo (Zaqreb) -
Atalanta
D: Atletiko - Yuventus, Bayer - Lokomotiv
II
tur
1
oktyabr, çərşənbə axşamı
A: Real - Brugge (18:55), Qalatasaray - PSJ
B: Tottenhem - Bavariya, Srvena Zvezda - Olimpiakos
C: Atalanta - Şaxtyor (18:55), Mançester Siti -
Dinamo
D: Yuventus - Bayer, Lokomotiv - Atletiko
2
oktyabr, çərşənbə
E: Genk - Napoli (18:55), Liverpul - Zalsburq
F: Slavia - Borussiya (18:55), Barselona - İnter
G: Zenit - Benfika, Leipziq - Lion
H: Valensiya – Ayaks, Lill - Çelsi
III
tur
22
oktyabr, çərşənbə axşamı
A: Brugge - PSJ, Qalatasaray - Real
B: Tottenhem - Srvena Zvezda, Olimpiakos - Bavariya
C: Şaxtyor - Dinamo (18:55), Mançester Siti -
Atalanta
D: Atletiko - Bayer (18:55), Yuventus - Lokomotiv
23
oktyabr, çərşənbə
E: Zalsburq - Napoli, Genk - Liverpul
F: İnter - Borussiya, Slavia - Barselona
G: Leipziq - Zenit (18:55), Benfika - Lion
H: Ayaks - Çelsi (18:55), Lill - Valensiya
IV
tur
5
noyabr, çərşənbə axşamı
E: Liverpul - Genk, Napoli - Salsburq
F: Barselona - Slavia (18:55), Borussiya - İnter
G: Zenit - Leypziq (18:55), Lion - Benfika
H: Çelsi - Ayaks, Valensiya - Lill
6
noyabr, çərşənbə
A: PSJ - Brugge, Real - Qalatasaray
B: Bavariya - Olimpiakos (18:55), Srvena Zvezda -
Tottenhem
C: Dinamo - Şaxtyor, Atalanta - Mançester Siti
D: Lokomotiv - Yuventus" (18:55), Bayer -
Atletiko
V
tur
26
noyabr, çərşənbə axşamı
A: Qalatasaray - Brügge (18:55), Real - PSJ
B: Tottenhem - Olimpiakos, Srvena Zvezda - Bavariya
C: Mançester Siti - Şaxtyor, Atalanta - Dinamo
D: Lokomotiv - Bayer (18:55), Yuventus - Atletiko
27
noyabr, çərşənbə
E: Liverpul - Napoli, Genk - Zalsburq
F: Barselona - Borussiya, Slavia - İnter
G: Zenit - Lion (18:55), Leipziq - Benfika
H: Valensiya - Çelsi (18:55), Lill - Ayaks
VI
tur
10
dekabr, çərşənbə axşamı
E: Napoli - Genk (18:55), Zalsburq - Liverpul
(18:55)
F: Borussiya - Slavia, İnter - Barselona
G: Benfika - Zenit, Lion - Leipziq
H: Çelsi - Lill, Ayaks- Valensiya
11
dekabr, çərşənbə
A: PSJ - Qalatasaray, Brugge - Real
B: Bavariya - Tottenhem, Olimpiakos - Srvena Zvezda
C: Şaxtyor - Atalanta (18:55), Dinamo - Maçester Siti
(18:55)
D: Atletiko - Lokomotiv, Bayer - Yuventus
Qeyd: qrup mərhələsinin bəzi oyunları
Mərkəzi Avropa vaxtı ilə 18:55-də, digər matçları 21:00-da başlayacaq.
1/8
final
Püşkatma:
16 dekabr
İlk oyunlar: 18/19 və 25/26 fevral
Cavab oyunları: 10/11 və 17/18 mart
1/4
final
Püşkatma:
20 mart
İlk oyunlar: 7/8 aprel
Cavab oyunları: 14/15 aprel
Yarımfinal
Püşkatma:
20 mart
İlk oyunlar: 28/29 aprel
Cavab oyunları: 5/6 may
Final
30
may
İstanbul.
Atatürk Olimpiya Stadionu
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |