Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsindəki cütlükləri
Çempionlar Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulması ilə 2-ci turun cütlükləri müəyyənləşib. Stadium.Az xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu "Qarabağ"ın növbəti rəqibi Moldova təmsilçisi "Şerif olacaq.
“Klaksvik” (Farer adaları) - “Slovan” (Slovakiya) matçı koronavirus pandemiyası səbəbindən avqustun 21-nə keçirildiyindən “Yanq Boyz”un (İsveçrə) 2-ci raunddakı rəqibi bəlli olmayıb.
Digər cütlüklər isə aşağıdakı kimidir:
Çempionlar Liqası
2-ci təsnifat mərhələsi
Çempionlar yolu
ÇFR (Rumıniya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Seltik” (Şotlandiya) - “Ferensvaroş” (Macarıstan)
“Suduva” (Litva) - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)
“Legiya” (Polşa) - “Omoniya” (Kipr)
"Çelye" (Sloveniya) - “Molde” (Norveç)
“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - “Midtülland” (Danimarka)
“Dinamo” (Brest, Belarus) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)
“Qarabağ” (Azərbaycan) - “Şerif” (Moldova)
"Tirana" (Albaniya) - “Srvena Zvezda” (Serbiya)
“Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Klaksvik” (Farer adaları)/“Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi
Liqa yolu
“Alkmaar” (Niderland) - “Viktoriya” (Çexiya)
PAOK (Yunanıstan) - “Beşiktaş” (Türkiyə)
“Lokomotiv” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Rapid” (Vyana, Avstriya)
2-ci təsnifat mərhələsinin matçları avqustun 25-26-da oynanılacaq. "Qarabağ" - "Şerif" görüşü avqustun 26-da Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək. Görüş saat 20:00-da başlayacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |