Milli Finlandiyaya 20 futbolçu ilə gedəcək
Aprelin 4-də, Helsinki şəhərində 21 yaşadək futbolçulardan ibarət Finlandiya və Azərbaycan yığma komandaları arasında yoldaşlıq oyunu keçiriləcək. Stadium.az AFFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, millimizin baş məşqçisi Bernhard Lippert oyuna aşağıdakı futbolçuları dəvət edib:
Abdulla Abasiyev – «Sumqayıt»
Orxan Həsənov – «Sumqayıt»
Emin Mustafayev – «Sumqayıt»
Eşqin Quliyev – «Sumqayıt»
Ruslan Tağızadə – «Sumqayıt»
Tərlan Quliyev – «Sumqayıt»
Elvin Yunuszadə – «Neftçi»
Mirhüseyn Seyidov – «Neftçi»
Cavid İmamverdiyev – «Neftçi»
Osman Umarov – «Qarabağ»
Qara Qarayev – «Qarabağ»
Tural İsgəndərov – «Qarabağ»
Rəhman Hacıyev – «Bakı»
Novruz Məmmədov – «Bakı»
Səlahət Ağayev – «İnter»
Elnur Abdulov – «İnter»
Urfan Abbasov – «Qəbələ»
Tural Abbaszadə – «Kəpəz»
Murad Ağayev – Dassayev adına Akademiya (Rusiya)
Əli Gökdəmir – «Hannover 96» (Almaniya)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |