"Beşiktaş" bacarmadı, "Mançester Yunayted”, "Ayaks" və "Selta" yarımfinalda - YENİLƏNİB
Bu gecə UEFA Avropa Liqasında da yarımfinalçılar bəlli olacaq. Stadium.Az xəbər verir ki, yerli azarkeşlər üçün bütün diqqətlə "Beşiktaş"ın oyununa yönəlib.
İlk oyunda səfərdə "Lion"a 2:1 hesabıyla məğlub olan İstanbul təmsilçisinin turu keçəcəyinə ümidlər böyükdür. Bu oyunda 1:0 hesablı qələbə də "Beşiktaş"a sərf edir.
İspaniyanın bu turnirdəki yeganə təmsilçisi "Selta" səfərdə "Genk"lə üz-üzə gələcək.
"Mançester Yunyated" isə doğma meydanda "Anderlext"i qəbul edəcək. "Ayaks" isə "Şalke"nin qonağıdır.
UEFA Avropa Liqası
1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
20 aprel
“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Lion” (Fransa) 2:1 - pen: 6:7
Qollar: Talişça 27, 58 - Lakazette 34
Baş hakim: Milorad Maziç (Serbiya)
İstanbul. “Vodafon Arena”
İlk oyun – 1:2
“Genk” (Belçika) – “Selta” (İspaniya) 1:1
Qollar: Trossard 67 - Sisto 64
Baş hakim: Villiam Kollum (Şotlandiya)
Genk. “Luminus Arena”
İlk oyun – 2:3
“Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Anderlext” (Belçika) 2:1
Qollar: Mxitaryan 10, Reşford 107 - Hanni 32
Baş hakim: Alberto Undiano Malyenko (İspaniya)
Mançester. “Old Trafford” stadionu
İlk oyun – 1:1
“Şalke” (Almaniya) – “Ayaks” (Hollandiya) 3:2
Qollar: Qoreçka 53, Burqstaller 56, Kaliquri 101 - Virgever 111, Yunus 120
Baş hakim: Ovidiu Hateqan (Rumıniya)
Gelzenkirhen. “Veltins Arena”
İlk oyun – 0:2
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |