Cüdoçularımızın dünya çempionatındakı rəqibləri bəlli oldu

18.10.2017 | 516 dəfə oxunub

Sabah Xorvatiyanın paytaxtı Zaqrebdə gənc cüdoçular arasında dünya birinciliyi start götürəcək. Stadium.Az xəbər verir ki, 5 gün davam edəcək yarışa Azərbaycan millisi də qatılacaq.

Birincilikdə yığmamız 15 cüdoçu ilə təmsil olunacaq. Artıq idmançılarımızın ilk rəqiblərinin adlarına aydınlıq gəlib.

Kişilər

55 kq

Natiq Qurbanlı – Takano Daiçi (Yaponiya)

Rəşxan Baxışəliyev – Adam İsaev (Rusiya)


60 kq

Kəramət Hüseynov – Şenqbum Jeon (Cənubi Koreya)/Angelo Pantano (İtaliya)

Əhməd Yusifov – Myaqmardorj Batgerel (Monqolustan)


66 kq

Yaqub Cavadov – Borxe Angelov (Makedoniya)

İsmayıl İbrahimov – Lovr Barisiç (Xorvatiya)/Hamza Caşari (Makedoniya)


73 kq

Hidayət Heydərov – Kristofer Vaqner (Avstriya)/Hideyuki İşiquka (Yaponiya)

Murad Fətiyev – Akılbek Serik (Qazaxıstan)


100 kq

Zelim Kotsoyev – Minçeol Çoi (Cənubi Koreya)

Musa Şəkərəliyev – Filip Milyeviç (Xorvatiya)


Qadınlar

48 kq

Gültac Məmmədəliyeva – Andrea Stoyadinov (Serbiya)

Leyla Əliyeva – Xorloo Battamir (Monqolustan)


52 kq

Nəzakət Əzizova – İkram Sukate (Mərakeş)

Buyanxişik Purevsuren – Nadejda Petroviç (Serbiya)

57 kq

İçinxorlu Munxtsedev – Vera Zemanova (Çexiya)

Yrışa 87 ölkənin idmançılarının qatılması gözlənilir.

Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

25.11.2017

11:12  Günün oyunlarına necə baxaq? - TV AFİŞA

11:07  "Qəbələ" "Kəpəz" səfərində - YENİLƏNİR

24.11.2017

23.11.2017

02:13  PSJ - “Seltik” - 7:1 VİDEO

22.11.2017

20:08  "Qarabağ" - "Çelsi" - HEYƏTLƏR

02:37  APOEL - “Real” - 0:6 VİDEO

21.11.2017

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 10 8 1 1 17:4 25  
2. Zirə 11 7 3 1 19-8 24  
3. Qəbələ 11 7 1 3 16:11 22  
4. Sumqayıt 11 5 1 5 14:15 16  
5. Neftçi 11 4 1 6 12-11 13  
6. Səbail 10 3 0 7 6-16 9  
7. Keşlə 11 2 2 7 8:17 8  
8. Kəpəz 11 2 1 8 7-17 7  
15.10Səbail ---Neftçi
14.10Sumqayıt 0-1Qəbələ
14.10Zirə 3-0Kəpəz
13.10Keşlə 0-2Qarabağ
20.10Səbail -Keşlə
21.10Sumqayıt -Zirə
21.10Kəpəz -Neftçi
22.10Qəbələ -Qarabağ