Avropa Liqasında 1/16 mərhələnin püşkü atıldı YENİLƏNİB

11.12.2017 | 2093 dəfə oxunub

Çempionlar Liqasının ardınca bu gün UEFA Avropa Liqasında da püşkatma mərasimi keçiriləcək. 

Stadium.az xəbər verir ki, qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində yoluna davam edən 32 komanda 1/16 finaldakı rəqibini tanıyacaq. 

Püşkdən öncə Avroliqanın qrup mərhələsinin qalibi olmuş komandalar səpələnmişlər, qrup ikinciləri isə səpələnməmişlər səbətində yer tutub. 

Çempionlar Liqasının qrup üçüncüsü olan 8 komanda isə nəticələrinə görə səbətlərə yerləşdirilib. Onlardan 4-ü səpələnmiş, 4-ü səpələnməmişdi.

Reqlamentə əsasən, eyni ölkə təmsilçiləri və bir qrupda oynamış komandalar 1/16 finalda rəqib ola bilməzlər.

Avropa Liqası

1/16 final 

Səpələnmişlər

“Milan” (İtaliya)

“Arsenal” (İngiltərə)

“Atalanta” (İtaliya)

“Atletik” (İspaniya)

“Atletiko” (İspaniya)

“Braqa” (Portuqaliya)

MOİK (Rusiya)

“Dinamo” (Ukrayna)

“Latsio” (İtaliya)

“Leypsiq” (Almaniya)

“Lokomotiv” (Rusiya)

“Viktoriya” (Çexiya)

“Zalsburq” (Avstriya)

“Sportinq” (Portuqaliya)

“Vilyarreal” (İspaniya)

“Zenit” (Rusiya)

Səpələnməmişlər

AEK (Yunanıstan)

“Astana” (Qazaxıstan)

“Seltik” (Şotlandiya)

“Srvena Zvezda” (Serbiya)

“Borussiya” (Dortmund, Almaniya)

“Styaua” (Rumıniya)

“Kopenhagen” (Danimarka)

“Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

“Lion” (Fransa)

“Marsel” (Fransa)

“Napoli” (İtaliya)

“Nitsa” (Fransa)

“Ostersund” (İsveç)

“Partizan” (Serbiya)

“Real Sosyedad” (İspaniya)

“Spartak” (Rusiya)



Avropa Liqası

1/16 final

“Borussiya” (Dortmund, Almaniya) - “Atalanta” (İtaliya)

“Nitsa” (Fransa) - “Lokomotiv” (Rusiya)

“Kopenhagen” (Danimarka) - “Atletiko” (İspaniya)

“Spartak” (Rusiya) - “Atletik” (İspaniya)

AEK (Yunanıstan) - “Dinamo” (Ukrayna)

“Seltik” (Şotlandiya) - “Zenit” (Rusiya)

“Napoli” (İtaliya) - “Leypsiq” (Almaniya)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - MOİK (Rusiya)

“Lion” (Fransa) - “Vilyarreal” (İspaniya)

“Real Sosyedad” (İspaniya) - “Zalsburq” (Avstriya)

“Partizan” (Serbiya) - “Viktoriya” (Çexiya)

“Styaua” (Rumıniya) - “Latsio” (İtaliya)

“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - “Milan” (İtaliya)

“Astana” (Qazaxıstan) - “Sportinq” (Portuqaliya)

“Ostersun” (İsveç) - “Arsenal” (İngiltərə)

“Marsel” (Fransa) - “Braqa” (Portuqaliya)


1/16 final mərhələsinin ilk oyunları gələn il fevralın 15-də, cavab matçları isə 22-də keçiriləcək.




Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

24.09.2018

11:15  "Arsenal"ın qələbəsi VİDEO

23.09.2018

23:00  "Milli futbolçu belə etməməlidir" - Qurban Qurbanov

21:36  "Daha yaxşı oynaya bilərik" - Nazim Suleymanov

20:02  "Qarabağ" - "Qəbələ" -HEYƏTLƏR

18:13  "Keşlə" - "Sumqayıt" - Heyətlər

13:37  "Ronaldodan asılı deyilik" - Alleqri

02:35  "Səbail" - "Sabah" - Geniş icmal VİDEO

22.09.2018

23:08  "Qovulmasam bəlkə də uduzmazdıq" - Samir Abasov

22:43  "Getdikcə daha da artırmalıyıq" - Aftandil Hacıyev

21:33  Hər iki baş məşqçi tribunaya qovuldu - "Zirə" - ""Neftçi" oyununda

20:24  "Zirə" - "Neftçi" - HEYƏTLƏR

18:25  "Səbail" - "Sabah" -HEYƏTLƏR

14:47  2 günə 10min bilet - "Qarabağ" - "Arsenal" oyunu

11:58  Sakit şəhər Lissabon - Yazı

11:47  "Qarabağ" - "Qəbələ" - 48-ci duelə doğru

21.09.2018

18:36  "Bir az vaxta ehtiyac var" - Karikari

18:34  4-cü tura yekun vuruldu - Birinci divizion

15:23  "Qarabağ"da xoşbəxtəm" - Slavçe

15:08  "Qarabağ" çox yaxşı oynadı - "Sportinq"in futbolçusu

09:56  "Qarabağ" Bakıda - Foto

09:52  "Əsas odur komandaya xeyir verəsən" - Rəşad Sadıqov

02:00  "Gerye yaxşı oyunçudu, amma Miçeli də unutmaq olmaz" - "Sportinq"in baş məşqçisi

00:53  "Qarabağ" uduzdu - Yenilənib

20.09.2018

10:37  "Real"ın rahat qələbəsi - VİDEO

19.09.2018

23:00  "Son ana qədər döyüşəcəyik" - Filip Ozobiç

19:47  "Qarabağ"la bağlı çox şey araşdırmalıyıq" "Sportinq"in baş məşqçisi

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 3 2 1 0 4-1 7  
2. Neftçi 3 2 1 0 5-2 7  
3. Sabah 3 2 0 1 4-4 6  
4. Qəbələ 3 1 1 1 5-3 4  
5. Sumqayıt 4 1 1 2 5-5 4  
6. Səbail 3 1 0 2 2-6 3  
7. Zirə 2 0 1 1 2-4 1  
8. Keşlə 3 0 1 2 3-5 1  
26.08Keşlə 1-2Səbail
26.08Qarabağ 1-1Neftçi
25.08Zirə 0-2Sabah
25.08Qəbələ 1-1Sumqayıt
15.08Səbail -Zirə
15.08Sumqayıt -Qarabağ
16.08Sabah -Qəbələ
16.08Neftçi -Keşlə