Avropa Liqasında potensial rəqiblərimiz məlum oldu

18.06.2018 | 1217 dəfə oxunub

Sabah UEFA Çempionlar Liqası ilə Avropa Liqasında da 1-ci və 2-ci təsnifat mərhələlərinin püşkü atılacaq.

Stadium.az xəbər verir ki, yarışa təsnifat raundundan başlayacaq Azərbaycan klublarının - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin yekun potensial rəqibləri artıq bəllidi.

 

Azərbaycanın hər üç təmsilçisi püşkatmada səpələnmişlər səbətində yer alacaq. Təmsilçilərimiz aşağı reytinq xalı olan klublarla üz-üzə gələcək.

2-ci qrupa düşən “Qəbələ” “Proqres” (Lüksemburq), “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Hersoqovina), “Şkupi” (Makedoniya), “Stumbras” (Litva) və “Dunayska Streda” (Slovakiya) klublarından birinə rəqib olacaq.

3-cü qrupdakı “Neftçi”ni “Buduçnost” (Çernoqoriya), “Partizani” (Albaniya), “Uypeşt” (Macarıstan), “Samtrediya” (Gürcüstan) və “Rasinq Yunion” (Lüksemburq) klublarından biri ilə duel gözləyir.

7-ci qrupda yer alan “Keşlə” isə “Milsami” (Moldova), “Rudar” (Çernoqoriya), “Riqa” (Latviya), “Budapeşt Honved” (Macarıstan) və “Baltsan” (Malta) klublarından biri ilə mübarizə aparmalı olacaq.

Sabah həm də 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Həmin raundda mübarizəyə birbaşa qoşulan 27 komanda və 1-ci mərhələnin 47 cütü iştirak edəcək. Klublarımızdan yalnız “Qəbələ”nin yer aldığı cütlük səpələnmişlərdən olacaq. “Neftçi” və “Keşlə” isə özlərindən daha yüksək reytinqli – səpələnmiş klub, və ya beləsinin yer aldığı cütlə üz-üzə gələcək.

Avropa Liqası

1-ci təsnifat mərhələsi

2-ci qrup

Səpələnmişlər:

Domjale (Sloveniya)
Qəbələ (Azərbaycan)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)
Reyncers (Şotlandiya)
Apollon (Limassol, Kipr)

Səpələnməmişlər:
Proqres (Lüksemburq)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Hersoqovina)
Şkupi (Makedoniya)
Stumbras (Litva)
Dunayska Streda (Slovakiya)

3-cü qrup

Səpələnmişlər:
Maribor (Sloveniya)
Trençin (Slovakiya)
Viitorul (Rumıniya)
Neftçi (Azərbaycan)
Tobol (Qazaxıstan)

Səpələnməmişlər:
Buduçnost (Çernoqoriya)
Partizani (Albaniya)
Uypeşt (Macarıstan)
Samtrediya (Gürcüstan)
Rasinq Yunion (Lüksemburq)

7-ci qrup

Səpələnmişlər:
Partizan (Serbiya)
Slovan (Bratislava, Slovakiya)
Keşlə (Azərbaycan)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)
Rabotniçki (Makedoniya)

Səpələnməmişlər:
Milsami (Moldova)
Rudar (Çernoqoriya)
Riqa (Latviya)
Budapeşt Honved (Macarıstan)
Baltsan (Malta)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

21.11.2018

01:37  Millimiz darmadağın oldu - YENİLƏNİB

20.11.2018

22:35  Kosova - Azərbaycan - HEYƏTLƏR

14:05  Çexiya - Slovakiya - 1:0 VİDEO

13:53  Qətər - İslandiya 2:2 VİDEO

11:16  12-ci turun hakim təyinatları - Birinci divizion

11:09  Almaniya - Hollandiya - VİDEO

19.11.2018

22:29  "Heç bir şey bizə mane olmamalıdır" - Qurban Qurbanov

19:16  11-ci turun oyun cədvəli - Birinci divizion

19:14  12-ci turun oyun cədvəli - Premyer Liqamız

11:40  İsveçrə - Belçika 5-2 VİDEO

11:02  Kosova - Azərbaycan - Mətbuat Konfranslarının vaxtı açıqlandı

10:08  "Qarabağ" - "Sumqayıt" - VİDEO

18.11.2018

11:37  Türkiyə - İsveç - 0:1 VİDEO

11:13  "İlk dəqiqələrdən oynamağa hazıram" - Səlahət Ağayev

11:05  "Kənardakılar qiymət versə yaxşı olar" - Mirabdulla Abbasov

10:59  Millimizin qələbəsi - VİDEO

17.11.2018

22:53  Millimizdən inamlı qələbə - YENİLƏNİB

20:46  "Futbolçularım xarakter göstərdi" - Vüqar Məmməd

20:09  Azərbaycan - Farer adaları -HEYƏTLƏR

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 10 8 1 1 20-7 25  
2. Qarabağ 10 6 2 2 17-11 20  
3. Səbail 10 5 2 3 12-11 17  
4. Sabah 10 5 1 4 9-11 16  
5. Qəbələ 10 3 3 4 14-14 12  
6. Sumqayıt 10 3 2 5 10-13 11  
7. Keşlə 10 1 3 6 8-14 6  
8. Zirə 10 1 2 7 7-16 5  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi