Avropa Liqasında potensial rəqiblərimiz məlum oldu

18.06.2018 | 992 dəfə oxunub

Sabah UEFA Çempionlar Liqası ilə Avropa Liqasında da 1-ci və 2-ci təsnifat mərhələlərinin püşkü atılacaq.

Stadium.az xəbər verir ki, yarışa təsnifat raundundan başlayacaq Azərbaycan klublarının - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin yekun potensial rəqibləri artıq bəllidi.

 

Azərbaycanın hər üç təmsilçisi püşkatmada səpələnmişlər səbətində yer alacaq. Təmsilçilərimiz aşağı reytinq xalı olan klublarla üz-üzə gələcək.

2-ci qrupa düşən “Qəbələ” “Proqres” (Lüksemburq), “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Hersoqovina), “Şkupi” (Makedoniya), “Stumbras” (Litva) və “Dunayska Streda” (Slovakiya) klublarından birinə rəqib olacaq.

3-cü qrupdakı “Neftçi”ni “Buduçnost” (Çernoqoriya), “Partizani” (Albaniya), “Uypeşt” (Macarıstan), “Samtrediya” (Gürcüstan) və “Rasinq Yunion” (Lüksemburq) klublarından biri ilə duel gözləyir.

7-ci qrupda yer alan “Keşlə” isə “Milsami” (Moldova), “Rudar” (Çernoqoriya), “Riqa” (Latviya), “Budapeşt Honved” (Macarıstan) və “Baltsan” (Malta) klublarından biri ilə mübarizə aparmalı olacaq.

Sabah həm də 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Həmin raundda mübarizəyə birbaşa qoşulan 27 komanda və 1-ci mərhələnin 47 cütü iştirak edəcək. Klublarımızdan yalnız “Qəbələ”nin yer aldığı cütlük səpələnmişlərdən olacaq. “Neftçi” və “Keşlə” isə özlərindən daha yüksək reytinqli – səpələnmiş klub, və ya beləsinin yer aldığı cütlə üz-üzə gələcək.

Avropa Liqası

1-ci təsnifat mərhələsi

2-ci qrup

Səpələnmişlər:

Domjale (Sloveniya)
Qəbələ (Azərbaycan)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)
Reyncers (Şotlandiya)
Apollon (Limassol, Kipr)

Səpələnməmişlər:
Proqres (Lüksemburq)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Hersoqovina)
Şkupi (Makedoniya)
Stumbras (Litva)
Dunayska Streda (Slovakiya)

3-cü qrup

Səpələnmişlər:
Maribor (Sloveniya)
Trençin (Slovakiya)
Viitorul (Rumıniya)
Neftçi (Azərbaycan)
Tobol (Qazaxıstan)

Səpələnməmişlər:
Buduçnost (Çernoqoriya)
Partizani (Albaniya)
Uypeşt (Macarıstan)
Samtrediya (Gürcüstan)
Rasinq Yunion (Lüksemburq)

7-ci qrup

Səpələnmişlər:
Partizan (Serbiya)
Slovan (Bratislava, Slovakiya)
Keşlə (Azərbaycan)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)
Rabotniçki (Makedoniya)

Səpələnməmişlər:
Milsami (Moldova)
Rudar (Çernoqoriya)
Riqa (Latviya)
Budapeşt Honved (Macarıstan)
Baltsan (Malta)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

20.07.2018

16:51  "Qarabağ"la qarşılaşmağımıza hələ də inanmırıq" - "Kukesi"nin baş məşqçisi

19.07.2018

18.07.2018

20:14  “Qarabağ” - “Olimpiya” - HEYƏTLƏR

17.07.2018

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 27 19 5 3 36:13 62  
2. Qəbələ 27 14 7 6 43:25 49  
3. Neftçi 27 13 4 10 37-27 43  
4. Zirə 27 11 8 8 34-29 41  
5. Sumqayıt 27 11 7 9 33:31 40  
6. Keşlə 27 7 7 13 28:39 28  
7. Səbail 27 6 5 16 19-38 23  
8. Kəpəz 27 3 5 19 17-45 14  
14.02Neftçi ---Qarabağ
14.02Zirə ---Səbail
14.02Sumqayıt ---Kəpəz
13.02Keşlə 1-1Qəbələ
01.04Kəpəz -Zirə
01.04Qarabağ -Keşlə
02.04Qəbələ -Sumqayıt
02.04Neftçi -Səbail