Millimizin elit-raund üçün heyəti açıqlanıb

11.03.2019 | 425 dəfə oxunub

Avropa çempionatının elit-raund mərhələsində iştirak edəcək 19 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan yığmasının heyəti açıqlanıb.

Stadium.Az AFFA-nın rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Vüqar Məmməd 20 futbolçuya dəvət göndərib.

Yığmamız martın 15-dən etibarən Rusiyanın Krasnodar şəhərində təlim-məşq toplanışına başlayacaq. Komandamız elit-raunddakı ilk oyununu martın 20-də ruslara qarşı keçirəcək.

Qapıçılar: 1. Nicat Mehbaliyev ("Qarabağ"), 2. Nail Alışov ("Neftçi"), 3. Rüstəm Samuqullin ("Stroqina, Moskva, Rusiya)

Müdafiəçilər: 4. Elnur İbrahimov ("Spartak-2", Moskva, Rusiya), 5. İbrahim Hüseynov ("Qarabağ"), 6. Zahid Mərdanov ("Sabah"), 7. Rauf Hüseynli ("Qarabağ")

Yarımmüdafiəçilər: 8. Rüstəm Nuriyev ("Qəbələ"), 9. Vüsal Məsimov ("Qəbələ"), 10. Zamiq Əliyev ("Qarabağ"), 11. Şakir Seyidov ("Sabah"), 12. İdris İnqilablı ("Qəbələ"), 13. Turan Vəlizadə ("Neftçi"), 14. Tural Bayramov ("Qarabağ"), 15. Sərhad Daşdəmir ("AFC Fylde", İngiltərə), 16. Elvin Cəfərquliyev ("Qarabağ"), 17. Murad Mahmudov ("FSV Frankfurt", Almaniya)

Hücumçular: 18. Kamran Quliyev ("Yonova", Litva), 19. Musa Qurbanlı ("Qarabağ"), 20. Emil Qasımov ("Sabah")

Yığmamızın oyunlarının təqvimi:

20 mart

18:00. Azərbaycan - Rusiya

23 mart

13:00. İrlandiya – Azərbaycan

26 mart

18:00. Rumıniya – Azərbaycan



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

21.05.2019

20.05.2019

16:07  "Napoli" - "İnter" - 4:1 VİDEO

00:06  "Eybar" - "Barselona" 2:2 VİDEO

19.05.2019

17:18  "Real" - "Betis" - 0:2 VİDEO

16:34  "Qəbələ" - "Sumqayıt" -HEYƏTLƏR

18.05.2019

17.05.2019

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 26 16 7 3 59-19 60  
2. Qarabağ 26 18 6 2 47-22 55  
3. Səbail 26 12 5 9 33-29 41  
4. Qəbələ 26 9 9 8 30-29 36  
5. Sabah 26 7 6 13 20-37 27  
6. Zirə 26 6 7 13 24-39 25  
7. Sumqayıt 26 6 5 15 22-42 23  
8. Keşlə 26 5 5 16 24-41 20  
11.11Sumqayıt ---Keşlə
11.11Qəbələ ---Qarabağ
10.11Səbail ---Sabah
10.11Neftçi ---Zirə
24.11Qarabağ -Sabah
24.11Keşlə -Qəbələ
25.11Zirə -Sumqayıt
25.11Səbail -Neftçi