"Neftçi" Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsi oyunlar üçün iştirak ərizəsi
"Neftçi" Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsi çərçivəsində Moldovanın “Speranta” klubu ilə keçiriləcək oyunlar üçün iştirak ərizəsini UEFA-ya təqdim edib. Stadium.Az paytaxt klubunun mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, ərizədə 24 futbolçu yer alıb:
Qapıçılar: 1. Səlahət Ağayev, 12. Kamran İbrahimov, 30. Aqil Məmmədov;
Müdafiəçilər: 3. Mamadu Mbodj, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Voyislav Stankoviç, 18. Tural Axundov, 25. Kirilo Petrov, 26. Ömər Buludov, 51. Mehmet Serin, 85. Şöhrət Yusifov;
Yarımmüdafiəçilər: 7. Namiq Ələsgərov, 8. Emin Mahmudov, 10. Dario Federiko, 11. Vangelis Platellas, 17. Rəhman Hacıyev, 28. Stiven Jozef-Monroz, 33. Turan Vəlizadə, 36. Mamadu Kane, 37. Vüsal Əsgərov, 80. İsmayıl Zülfüqarlı, 93. Soni Mustivar;
Hücumçular: 9. Baqali Dabo, 19. Rauf Əliyev.
“Neftçi”nin “Speranta” ilə ilk oyunu iyulun 11-də “Zimbru” stadionunda, cavab matçı isə ayın 18-də Bakıdakı 8-ci km stadiounda keçiriləcək. Hər iki görüşə Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da start veriləcək.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |