İki erməniyə qalib gələn güləşçimiz Avropa Çempionu oldu

12.02.2020 | 801 dəfə oxunub

İtaliyanın paytaxtı Romada güləş üzrə Avropa çempionatı davam edir. Stadium.Az xəbər verir ki, bu gün yunan-Roma güləşçimiz Sənan Süleymanov yarışın qalibi olub.

O, həlledici görüşdə Zotan Levaya 3:1 hesabı ilə qalib gələrək qızıl medala sahib olub. Sənan Süleymanov finala qədər erməni əsilli Aik Mnatsakanyan (Bolqarıstan), Matteo Maffetsoli (İtaliya), Georgios Prevolarakis (Yunanıstan) və Karapet Çalyanı (Ermənistan) üstələyib.

Eldəniz Əzizli və İslam Abbasov isə qitə birinciliyini 3-cü yerdə bitiriblər.

55 kq

1/4 final: Eldəniz Əzizli - Rudik Mkrtaçyan (Ermənistan) 7:1
1/2 final: Eldəniz Əzizli - Edmond Armen Nazaryan (Bolqarıstan) 5:7
Bürünc medal görüşü: Eldəniz Əzizli - Covanni Freni (İtaliya) 9:0

63 kq

1/8 final: Taleh Məmmədov - İbrahim Labazanov (Rusiya) 0:8
Təsəlliverici görüş: Taleh Məmmədov - Erik Torba (Macarıstan) 3:9

77 kq

Təsnifat: Sənan Süleymanov - Aik Mnatsakanyan (Bolqarıstan) 5:3
1/8 final: Sənan Süleymanov - Matteo Maffezzoli (İtaliya) 7:0
1/4 final: Sənan Süleymanov - Georgios Prevolarakis (Yunanıstan) 6:4 (tuşe)
1/2 final: Sənan Süleymanov - Karapet Çalyan (Ermənistan) 3:0
FİNAL: Sənan Süleymanov - Zotlan Levay (Macarıstan) 3:1

87 kq

Təsnifat: İslam Abbasov - Kiril Maskeviç (Belarus) 3:2
1/8 final: İslam Abbasov - Arkadiuş Kuliniç (Polşa) 3:1
1/4 final: İslam Abbasov - Tarek Mohammed Abdelsalam (Boqarıstan) 4:3 (tuşe)
1/2 final: İslam Abbasov - Viktor Lorints (Macarstan) 1:6
Bürünc medal görüşü: İslam Abbasov - Mirko Minqutsi (İtaliya) / Eyvidas Stankeviçyus (Litva)

130 kq

1/8 final: Sabah Şəriəti - David Ovasapyan (Ermənistan) 3:0
1/4 final: Sabah Şəriəti - Alin Aleksuk Kiurariu (Rumıniya) 2:3
Təsəlliverici görüş: Sabah Şəriəti - Zurabi Gedexauri (Rusiya) -:+

 



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

05.04.2020

04.04.2020

03.04.2020

02.04.2020

01.04.2020

   
  O Q H M T-f X
1. Qarabağ 17 11 5 1 31-7 38  
2. Neftçi 16 7 6 3 23-12 27  
3. Keşlə 16 7 5 4 20-14 26  
4. Sumqayıt 17 6 4 7 21-23 22  
5. Zirə 17 5 5 7 20-29 20  
6. Sabah 17 5 4 8 19-23 19  
7. Səbail 17 5 3 9 14-26 18  
8. Qəbələ 17 3 4 10 18-32 13  
08.02Qarabağ 0-0Neftçi
08.02Sumqayıt 1-0Zirə
07.02Sabah 3-2Qəbələ
07.02Keşlə 0-1Səbail
15.02Zirə -Qarabağ
15.02Sumqayıt -Sabah
16.02Neftçi -Keşlə
16.02Səbail -Qəbələ