"Neftçi" “Bakı”nı məğlub etdi, “Xəzər Lənkəran” “Qəbələ” oyununda sülh YENİLƏNİB
Bu gün keçiriləcək 2 oyunla Premyer Liqada 13-cü tura yekun vurulacaq. Stadium.az xəbər verir ki, hər iki oyunu olduqca prinsipial hesab etmək olar. Paytaxt derbisində “Bakı” ilk dövrədə darmadağın etdiyi “Neftçi”nin qonağı olacaq. “Qəbələ” isə az qala bütü komandaların xal mənbəyi kimi baxdığı adlı-sanlı”Xəzər Lənkəran” səfərində 3 xal üçün mübarizə aparacaq.
10 noyabr (bazar)
18:00. “Neftçi” – “Bakı” 2:1
Qol: Enest Nfor 3, Cavid İmamverdiyev 45 - Erik Ramos 53 (öz qapısına)
Qırmızı vərəqə: Saşa Stamenkoviç 27
Hakimlər: Fariz Yusifov, Knyaz Əmiraslanov, Azər Əsgərov, Nail Nağıyev
“Bakcell Arena” stadionu
“Neftçi”: Saşa Stamenkoviç, Denis Silva, İqor
Mitreski, Rəşad Sadqiov (K), Araz Abdullayev, Flavinyo, Cavid İmamverdiyev,
Erik Ramos, Bruno Bertuççi, Mahir Şükürov, Ernest Nfor
Ehtiyat oyunçular: Pavel Doroşevs, Tərlan Quliyev, Melvin Platye, Bahadır Nasimov, Mirhüseyn Seyidov, Emin Mehdiyev, Elvin Yunuszadə
Baş məşqçi: Nazim Süleymanov
“Bakı”: Elxan Əhmədov, Etto, Yure Travner, Ruben Qonzalez, Mario Alvarez, Vadim Abdullayev, Lukas Horvat, Əfran İsmayılov, Elvin Məmmədov, Risto Ristoviç, Rauf Əliyev (K)
Ehtiyat oyunçular: Aqil Məmmədov, Marius Pena, Cavid Hüseynov, Mindauqas Kalonas, Alberto Noquera, Vüqar Bəybalayev, Devidas Çesnauskis
Baş məşqçi: Milinko Pantiç
17:00. “Xəzər Lənkəran” – “Qəbələ” 0:0
Hakimlər: Vüsal Əliyev, Rza Məmmədov, Namiq Hüseynov, Ramiz Məhərrəmov
Lənkəran şəhər stadionu
“Xəzər Lənkəran”: 33. Duqlas Leita, 4. Alvaro Silva, 7. Sadio Tounkara, 10. Elnur Abdullayev,
12. Junior Nildo, 14. Rahid Əmirquliyev (k), 18. Tural Cəlilov, 20. Etame Mbilla, 21. Radomir Todorov, 27. Adrian Skarlatake, 55. Ağabala Ramazanov
Ehtiyat oyunçular: 1. Orxan Sadıqlı, 8. Edu Oriol, 9. Uğur Pamuk, 11. Zohair Benouahi, 17. Kazım Kazımlı, 22. Deivid Sakkoni, 23. Nikola Qliqorov
Baş məşqçi: Con Toşak
“Qəbələ”: 27. David Pietrzkeviç, 3. Nikola Valentiç, 5. Sadiq Quliyev, 6. Volodimir Levin (k), 8. Nizami Hacıyev, 10. Luis Hillario, 11. Yannik Kamanan, 18. İbrahima Niasse, 31. Daniel Subotiç, 34. Ürfan Abbasov, 42. Leonardo da Silva
Ehtiyat oyunçular: 25. Dieqo Kosta, 4. Amid Quluzadə, 9. Viktor Mendi, 14. Lorenzo Ebesilio, 22. Assis Rodriqes, 33. Elvin Camalov, 84. Kelhar Deyan
Baş məşqçi: Yuri Syomin
1 |
Qarabağ |
13 |
8 |
4 |
1 |
25-8 |
28 |
2 |
Neftçi |
12 |
7 |
4 |
1 |
18-8 |
25 |
3 |
Qəbələ |
12 |
7 |
1 |
4 |
20-13 |
22 |
4 |
Bakı |
12 |
5 |
3 |
4 |
21-14 |
18 |
5 |
İnter |
13 |
5 |
2 |
6 |
22-19 |
17 |
6 |
AZAL |
13 |
4 |
5 |
4 |
12-16 |
17 |
7 |
Simurq |
13 |
3 |
6 |
4 |
11-12 |
15 |
8 |
Xəzər L |
12 |
3 |
4 |
5 |
10-17 |
13 |
9 |
Rəvan |
13 |
1 |
5 |
7 |
8-25 |
8 |
10 |
Sumqayıt |
13 |
1 |
4 |
8 |
6-21 |
7 |
Bombardir: Əfran İsmayılov (Bakı) – 6 qol
Vaqif Cavadov (İnter) -
5 qol
Mindauqas Kalonas (Bakı) - 5 qol
Reynaldo (Qarabağ) - 5 qol
Baçana Sxadadze (İnter) - 5 qol
Bahodır Nasimov (Neftçi) - 5 qol
Nikolas Gelaşvili (Qarabağ) - 5 qol
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |