"Qarabağ" "Banga"ya , AZAL Minski "Dinamo"suna, "Xəzər-Lənkəran" isə güclü "Makkabi"yə rəqib oldu - YENİLƏR
Bu günrnÇempionlar Liqası ilə yanaşı, Avropla Liqasının da ilkin təsnifat mərhələsinin püşkü atılır.
rnrnArtıq UEFA komandaları qruplara bölüb. I təsnifat mərhələsinin 50 komandası hər birində 10 komanda olmaqla 5 qrupa bölünüb.
rnIII qrupda yer alan "Qarabağ"ın rəqibləri asandı. Belə ki, ağdamlılar Litvanın "Banqa", Estoniyanın "Trans", Qazaxıstanın "Şaxtyor", San Marinonun "Tre Penne" və Andorranın "Santa Koloma" ilə qarşılaşa bilər.
rnAZAL isə IV qrupda yer alıb və "Yagelloniya" (Polşa), "Dinamo" (Gürcüstan), "Minsk" (Belarus), "Buduçnost" (Çernoqoriya), "Ferensvaroş" (Macarıstan) klublarından biri ilə qarşılaşacaq.
Mübarizəyə II mərhələdə qoşulacaq "Xəzər Lənkəran"ın potensial rəqibləri isə az sonra bəlli olacaq.
Avropa Liqası. I təsnifat mərhələsi 1 Reykyavík (İslandiya) - Fulafyordur (Farer adaları) 2 Dauqava (Latviya) - Tromse (Norveç) 3 Elfsborq (İsveç) - Fola Esch (Lüksemburq) 4 TNS (Uels) - Kliftonvill (Şimali İrlandiya) 5 Honka (Finlandiya) - Kalyu (Estoniya) 6 Fulhem (İngiltərə) - Runavík (Farer adaları) 7 Vestmannaeyar (İslandiya) - Sent Patriks (İrlandiya) 8 Hakken (İsveç) - Keryenq (Lüksemburq) 9 Olesund (Norveç) - Nid (Uels) 10 Renova (Makedoniya) - Qlentoran (Şimali İrlandiya) 11 Koper (Sloveniya) - Şaxtyor (Qazaxıstan) 12 13 Paksi (Macarıstan) - Santa Koloma (Andorra) 14 Rabotniçki (Makdoniya) - Trans (Estoniya) 15 Rad (Serbiya) - Tre Penne (San Marino) 16 Buduçnost (Çernoqoriya) - Flyamurtari (Albaniaya) 17 Uliss (Ermənistan) - Ferensvaroş (Macarıstan) 18 Yagelloniya (Polşa) - İrtış (Qazaxıstan) 19 Minsk (Belarus) - AZAL (Azərbaycan) 20 Dinamo (Gürcüstan) - Milsami (Moldova) 21 Varajdin (Xorvatiya) - Lusitanos (Andorra) 22 Banants (Ermənistan) - Olimpi (Gürcüstan) 23 Birkirkara (Malta) - Vlajniya (Albaniya) 24 25 Spartak (Slovakiya) - Zeta (Çernoqoriya)
Avropa Liqası. II təsnifat mərhələsi | |
1 | Xəzər Lənkəran (Azərbaycan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) |
2 | Streymur (Farer adaları) - Banqa (Litva)/Qarabağ (Azərbaycan) |
3 | |
4 | 22-ci cütün qalibi - 18-ci cütün qalibi |
5 | Suduva (Litva) - 3-cü cütün qalibi |
6 | Metallurq (Makedoniya) - Lokomotiv (Bolqarıstan) |
7 | Sent Culiya ( |
8 | Jelezniçar (Bosniya) - Şerif (Moldova) |
9 | KuPS (Finlandiya) - Qaz Metan (Rumıniya) |
10 | İskra-Stal ( |
11 | Tauras (Litva) - Den Haaq (Hollandiya) |
12 | 10-cu cütün qalibi - Vorskla (Ukrayna) |
13 | Yuvenes (San-Marino) - 14-cü cütün qalibi |
14 | Erebru (İsveç) - Sarayevo (Bosniya) |
15 | Kruzaders (Şimali irlandiya) - 6-cı cütün qalibi |
16 | Llanelli (Uels) - 20-ci cütün qalibi |
17 | Floriana (Malta) - AEK (Kipr) |
18 | Şaxtyor ( |
19 | 16-cı cütün qalibi - Yablonets (Çexiya) |
20 | 1-ci cütün qalibi - Jilina (Slovakiya) |
21 | Mika (Ermənistan) - Valerenqa (Norveç) |
22 | 24-ci cütün qalibi - Bohemian (İrlandiya) |
23 | Domjale (Sloveniya) - Split (Xorvatiya) |
24 | Differdanj (Lüksemburq) - Levadiya (Estoniya) |
25 | Tirana (Albaniya) - 25-ci cütün qalibi |
26 | 17-ci cütün qalibi - 9-cu cütün qalibi |
27 | Metallurq (Latviya) - Zalsburq (Avstriya) |
28 | 15-ci cütün qalibi - Olimpiakos (Yunanıstan) |
29 | 4-cü cütün qalibi - Midtulland (Danimarka) |
30 | Keçkeméti (Macarıstan) - Aktobe (Qazaxıstan) |
31 | 8-ci cütün qalibi - 5-ci cütün qalibi |
32 | Qaqra (Gürcüstan) - Anortosis (Kipr) |
33 | Vaduts (Lixtenşteyn) - Voyvodina (Serbiya) |
34 | Rudar (Çernoqoriya) - Austriya (Avstriya) |
35 | Şlask Vrotsłav (Polşa) - Dandi Y. (Şotlandiya) |
36 | 11-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi |
37 | Hafnarfyordur (İslandiya) - Nasional (Portuqaliya) |
38 | 13-cü cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi |
39 | TPS (Finlandiya) - Vesterlo (Belçika) |
40 | 23-cü cütün qalibi - Tun (İsveçrə) |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |