"Neftçi" "Koper"i keçsə hansı klubla qarşılaşacaq?
Avropa Liqasının ikinci təsnifat mərhələsində "Koper"lə (Sloveniya) qarşılaşacaq "Neftçi" klubunun növbəti mərhələdəki potensial rəqibləri də məlumdu. Stadium.az xəbər verir ki, "ağ-qaralar" Sloveniya təmsilçisi ilə oyunlardan qalib ayrılsa, üçüncü təsnifat mərhələsində daha güclü rəqiblərlə qarşılaşacaq.
Belə ki, səpələnmişlər səbətində yer alan və üçüncü mərhələyə birbaşa qoşulacaq komandalardan biri paytaxt təmsilçisi ilə üz-üzə gələcək. Çünki komandamız üçüncü təsnifat mərhələsinin püşkatması zamanı səpələnməmişlər səbətində yer alacaq.
Avroliqada birbaşa üçüncü təsnifat mərhələsindən mübarizəyə başlayacaq və səpələnmişlər səbətində yer alacaq "Neftçi"nin potensial rəqibləri bunlardı:
Olimpik (Lion, Fransa), PSV (Hollandiya), Viktoriya (Çexiya), Brügge (Belçika), Real Sosyedad (İspaniya), Yanq Boys (İsveçrə), Maynts (Almaniya), Hall Siti (İngiltərə), Çernomorets (Ukrayna), Torino (İtaliya), Rio Ave (Portuqaliya), Dinamo (Moskva, Rusiya), Atromitos (Yunanıstan).
Bundan əlavə, "Neftçi" ikinci mərhələdə mübarizə aparacaq aşağıdakı cütlüklərin qalibləri ilə də qarşılaşa bilər:
Hapoel (Tel-Əviv, İsrail) - Astana (Qazaxıstan), ÇFR Kluj (Rumıniya) - Yaqodina (Serbiya), Kalyu (Estoniya) - Lex (Polşa), Liberets (Çexiya) - Koşitse (Slovakiya), Bursaspor (Türkiyə) - Çixura (Gürcüstan), Kayrat (Qazaxıstan) - Esbyerq (Danimarka), Zulte Varegen (Belçika) - Zavişa (Polşa), Rusenborq (Norveç) - Slayqo Rovers (İrlandiya), Elfsborq (İsveçrə) - İnter (Azərbaycan), Buduçnost (Çernoqoriya) - Omoniya (Kipr), Hayduk (Xorvatiya) - Dandalk (İrlandiya), Sillamae Kalev (Estoniya) - Krasnodar (Rusiya), Molde (Norveç) - Qorisa (Sloveniya), Luzern (İsveçrə) - Sent Conson (Şotlandiya), ÇSKA (Bolqarıstan) - Zimbru (Moldova), Riyeka (Xorvatiya) - Ferençvaroş (Macarıstan).azerisport.com
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |