17 dəst medalı kimlər qazandı?
Bakı-2015 I Avropa Oyunlarının IX günündə 17 dəst medalın sahibi məlum olub. Stadium.az xəbə verir ki, 5 idman növündə bəzi medalçıların adlarına aydınlıq gəlib.
Belə ki, atıcılıq, idman gimnastikası, çimərlik voleybolu, şosse velosipedi və suyatullanma yarışlarında ilk “üçlük”lər medallarına sahib olublar. Bu medallardan 10 dəsti idman gimnastikasında verilib.
Azərbaycan Oyunların IX günündə 3 medal qazanıb. Onlarının əyarının 1-i qızıl, 1-i gümüş, 1-i isə bürünc olub. Maraqlıdı ki, hər 3 medalı millimizin aktivinə gimnastımız Oleq Stepko qazandırıb.
Bu gün qeydə alınan nəticələrdən sonra Azərbaycan yarışda qazandığı medalların sayını 33-ə çatdırıb.
Bununla I Avropa Oyunlarında ümumilikdə 115 dəst medal öz sahibini tapıb.
Atıcılıq
Kişilər
50 metrdən tapança ilə atəş
1. Damir Mikeç (Serbiya)
2. Pavol Kopp (Slovakiya)
3. Ömər Abdullah Alimoğlu (Türkiyə)
Qadınlar
25 metrdən tapança ilə atəş
1. Heidi Gerber Dithelm (İsveçrə)
2. Antoaneta Boneva (Bolqarıstan)
3. Monika Karx (Almaniya)
Dairəvi stend
1. Amber Hill (Böyük Britaniya)
2. Diana Bakosi (İtaliya)
3. Çiara Kaynero (İtaliya)
Çimərlik voleybolu
Qadınlar
1. Nikole Eyholzer/Nina Betşart (İsveçrə)
2. Mariya Lena Plesutşnik/Katarina Şutzenhofer (Avstriya)
3. Yeva Dumbauskeyt/Monika Povilaytite (Litva)
İdman gimnastikası
Kişilər
Sərbəst hərəkətlər
1. Migel Santana Zapata (İspaniya)
2. Fabian Hambuçen (Almaniya)
3. David Belyavski (Rusiya)
Gimnastika atı
1. Saso Bertonçelj (Sloveniya)
2. Oleq Stepko (Azərbaycan)
3. Brinn Bevan (Böyük Britaniya)
Halqalar
1. Elefterios Petrunias (Yunanıstan)
2. Nikita İqnatyev (Rusiya)
3. İbrahim Çolak (Türkiyə)
Dayaqla tullanma
1. Oleq Verniayev (Ukrayna)
2. Kasimir Şmidt (Hollandiya)
3. Oleq Stepko (Azərbaycan)
Paralel qollar
1. Oleq Stepko (Azərbaycan)
2. David Belyavski (Rusiya)
3. Daniel Marius Berbeçar (Rumıniya)
Turnik
1. Fabian Hambuçen (Almaniya)
2. Vlasios Maras (Yunanıstan)
3. Nikita İqnatyev (Rusiya)
Qadınlar
Dayaqla tullanma
1. Culia Steinqruber (İsveçrə)
2. Seda Tutkalyan (Rusiya)
3. Lisa Top (Hollandiya)
Müxtəlif hündürlüklü qollar
1. Aliya Mustafina (Rusiya)
2. Sofie Şeder (Almaniya)
3. Andrea İridon (Rumıniya)
Gimnastika tiri
1. Like Vevers (Hollandiya)
2. Andrea İridon (Rumıniya)
3. Culia Steinqruber (İsveçrə)
Sərbəst hərəkətlər
1. Culia Steinqruber (İsveçrə)
2. Aliya Mustafina (Rusiya)
3. Like Vevers (Hollandiya)
Şosse velosipedi
Qadınlar
1. Alena Amalyuşik (Belarus)
2. Katarzina Niviadoma (Polşa)
3. Anna van der Breggen (Hollandiya)
Suyatullanma
Kişilər
3m tramplin
1. Ceyms Hitli (Böyük Britaniya)
2. Adriano Ruslan Kristofori (İtaliya)
3. İlia Molçanov (Rusiya)
Qadınlar
3m sinxron tramplinlər
1. Saskia Ottinqaus/Luiza Stavçinski (Almaniya)
2. Yelena Çernyuk/Maria Polyakova (Rusiya)
3. Diana Şelestyuk/Marqarita Dzuşova (Ukrayna)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |