Millimiz Avropa çempionatına biabırçı məğlubiyyətlə başladı - YENİLƏNİB
Bu gün Bakıda 17 yaşadək futbolçulardan ibarət milli komandalar arasında Avropa Çempionatı başlayacaq. Stadium.Az xəbər verir ki, açılı oyununda Avstriya – Bosniya və Herseqovina oyunu keçiriləcək. Azərbaycan millisi isə ilk oyununu Bakı vaxtilə saat 20:00-da qrupdakı ən ciddi rəqibi olan - favorit Portuqaliya ilə keçirəcək.
Avropa Çempionatı, U-17
5 may, A qrupu
Belçika – Şotlandiya 2:0
Qollar: Korrin 45, Openda 60
19:00. 8-ci KM stadionu
Azərbaycan – Portuqaliya 0:5
Qol: Joze Qomes 4, 16, Elçin Əsədov 24 (öz qapısına), Migel 44, Qedson Fernandes 77
20:00. Bakı Olimpiya Stadionu
B qrupu
Avstriya – Bosniya və Herseqovina 2:0
Qollar: Kristof Baumqartner, 18, 36
14:00. 8-ci KM stadionu
Ukrayna – Almaniya
Ukrayna – Almaniya - 2:2
Qollar: Denis Yanakov, 33; Sergey Buletsa, 67 - Yari Otto, 37; Frankis Şirek, 74
17:00. Bakı Olimpiya Stadionu
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |