"Neftçi” iştirak ərizəsini UEFA-ya göndərib
"Neftçi” Avropa Liqasının birinci təsnifat mərhələsində Macarıstanın "Uypeşt” klubu ilə keçiriləcək oyunlar üçün iştirak ərizəsini UEFA-ya təqdim edib.
Stadium.Az xəbər verir ki, siyahıda 26 futbolçu yer alıb.
Müdafiəçilər: 5.Anton Krivotsyuk, 15.Ruslan Abışov (K), 18.Tural Axundov, 21.Məhəmməd Mirzəbəyov, 25.Kirilo Petrov, 26.Ömər Buludov, 28.Slavko Braliç, 77.Elvin Sərkərov.
Yarımmüdafiəçilər: 4.Rəşad Eyubov, 6.Qoran Paratski, 7.Namik Ələskərov, 8.Emin Mahmudov, 10.Dario Frederiko, 17.Rəhman Hacıyev, 37.Vüsal Əsgərov, 51.Elçin Əsədov, 70.Əli Şirinov, 93.Soni Mustivar.
Hücumçular: 9.Baqali Dabo, 11.Kvame Karikari, 22.Mirabdulla Abbasov, 36.Xəlil Bəşirov.
Qeyd edək ki, "Uypeşt”lə ilk oyun iyulun 12-si saat 21:00-da "Dalğa Arena”da, cavab matçı isə ayın 19-u Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da Budepeştdəki "Ferens Susa” stadionunda keçiriləcək.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |