U-17-nin heyəti açıqlanıb
Avqustun 24-dən 31-dək Ukraynanın Kiyev şəhərində təşkil olunacaq beynəlxalq turnirdə (Viktor Bannikov turniri) iştirak edəcək 17 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan yığmasının heyəti açıqlanıb.
Stadium.Az xəbər verir ki, turnirində Ukrayna, Latviya və İsrail komandaları ilə birgə A qrupunda mübarizə aparacaq yığmaya 21 futbolçu dəvət olunub:
1 Eldar Tağızadə – Fundacion Marcet (İspaniya)
2 Amin Ramazanov – Lokomotiv (Moskva, Rusiya)
3 Rəşad Həsənov – Keşlə
4 Cəlal Hüseynov – Zirə
5 Raqib Abışov – Sabah
6 Samir Həsənov – Rubin (Kazan, Rusiya)
7 Nikita Pesotski – Çertanovo (Moskva, Rusiya)
8 Ülvi Mədətov – Qəbələ
9 Zöhrab Əsədov – Qarabağ
10 Mirəli Əhmədov – Neftçi
11 Nihad Cəfərov – Neftçi
12 Rauf Rüstəmli – Qəbələ
13 Əbil Əbilov – Keşlə
14 Vüsal Qəmbərov – Sabah
15 Musa Musazadə – Qarabağ
16 Arif Məmmədov – Səbail
17 Vüsal Əliyev – Zirə
18 Kamal Kazımov – Keşlə
19 Nurəli Nurəliyev – Zirə
20 Mirmövsüm Canıyev – Qarabağ
21 Rəvan Nağıyev – Neftçi
Azərbaycan millisi ilk oyununu İsrailə qarşı keçirəcək:
26 avqust, saat 17:00 (Bakı vaxtı ilə 18:00)
Azərbaycan – İsrail
27 avqust, saat: 17:00 (Bakı vaxtı ilə 18:00)
Ukrayna – Azərbaycan
29 avqust, saat 17:00 (Bakı vaxtı ilə 18:00)
Latviya – Azərbaycan
30 avqust, saat 15:00 və ya 17:00 (Bakı vaxtı ilə 16:00 və ya 18:00)
A1-B1 / A2-B2 / A3-B3 / A4-B4
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |