Əvəzedici heyətlər: Təqvim açıqlandı
Azərbaycan Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətləri arasında keçirilən çempionatın final mərhələsinin təqvimi açıqlanıb. Stadium.az təqvimi diqqətinizə çatdırır:
Birinci dövrə
XXIII tur, 10 mart (şənbə)
133. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
134. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qəbələ” (Qəbələ)
135. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)
136. “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
137. “Qarabağ” (Ağdam) – “Turan” (Tovuz)
12 mart (bazar ertəsi)
138. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
14 mart (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/4 final
XXIV tur, 16 mart (cümə)
139. “Turan” (Tovuz) – “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran)
140. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)
17 mart (şənbə)
141. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
142. “İnter” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
143. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)
144. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)
XXV tur, 23 mart (cümə)
145. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
146. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
147. “Kəpəz” (Gəncə) – AZAL (Bakı)
148. “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)
24 mart (şənbə)
149. “Simurq” (Zaqatala) – “Turan” (Tovuz)
150. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
28 mart (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/4 final
XXVI tur, 30 mart (cümə)
151. “Kəpəz” (Gəncə) – “Bakı” (Bakı)
152. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
153. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
154. “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)
155. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)
156. “Turan” (Tovuz) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
XXVII tur, 06 aprel (cümə)
157. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
158. “Neftçi” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
159. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)
160. “Simurq” (Zaqatala) –“Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran)
161. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)
162. “Rəvan” (Bakı) – “Turan” (Tovuz)
11 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün
İkinci dövrə
XXVIII tur, 13 aprel (cümə)
163. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı)
164. “Kəpəz” (Gəncə) – “İnter” (Bakı)
165. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
166. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
167. “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran) – “Turan” (Tovuz)
168. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
18 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final
XXIX tur, 20 aprel (cümə)
169. “Turan” (Tovuz) – “Simurq” (Zaqatala)
170. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)
21 aprel (şənbə)
171. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)
172. AZAL (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
173. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
174. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
25 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final
XXX tur, 27 aprel (cümə)
175. “Bakı” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
176. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər-Lənkəran” (Lənkəran)
177. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Turan” (Tovuz)
28 aprel (şənbə)
178. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)
179. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)
180. “Simurq” (Zaqatala) –“Qarabağ” (Ağdam)
XXXI tur, 04 may (cümə)
181. “Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)
182. “İnter” (Bakı)– “Bakı” (Bakı)
183. AZAL (Bakı) –“Qəbələ” (Qəbələ)
184. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala)
185. “Turan” (Tovuz) – “Rəvan” (Bakı)
186. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
XXXII tur, 09 may (çərşənbə)
187. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
188. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Kəpəz” (Gəncə)
189. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)
190. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)
191. “Turan” (Tovuz) – “Qarabağ” (Ağdam)
192. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
17 may (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku final
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |