Millimizin rəqibi heyətini açıqladı
AÇ-2016-nın seçmə mərhələsində millimizlə eyni qrupda yer alan İtaliya yığmasının ilkin heyəti açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, komandanın baş məşqçisi Antonio Konte ilk etapda 34 futbolçuya dəvət göndərib. Təcrübəli çalışdırıcı iyunun 12-si Xorvatiya və 16-da Portuqaliya ilə oyunlarda aşağıdakı futbolçulara güvənəcək:
Qapıçılar: Salvatore Siriqu (PSJ), Federiko Marketti (“Latsio”), Daniele Padelli (“Torino”)
Müdafiəçilər: Andrea Ranokkiya (“İnter”), Davide Astori (“Roma”), Françesko Açerbi (“Sassuolo”), Emilyano Moretti, Matteo Darmian (hər ikisi “Torino”), Luka Rossettini (“Kalyari”), Mattia de Şilyo (“Milan”), Lorenso de Silvestri (“Sampdoriya”), Manuel Paskual (“Fiorentina”), Domeniko Krişito (“Zenit”)
Yarımmüdafiəçilər: Daniele de Rossi, Alessandro Florentsi (hər ikisi “Roma”), Andrea Poli, Cakomo Bonaventura (hər ikisi “Milan”), Mirko Valdifiori (“Empoli”), Marko Verratti (PSJ), Marko Parolo, Kandreva (hər ikisi “Latsio”), Andrea Bertolaççi (“Cenoa”), Emanuele Cakkerini (“Sanderlend”), Roberto Soriano (“Sampdoriya”), Daniel Kalidjuri (“Volfsburq”), Franko Vaskes (“Palermo”),
Hücumçular: Antonio Kandreva (“Latsio”), Manolo Qabbiadini, Lorense İnsinye (hər ikisi “Napoli”), Qratsiano Pelle (“Sauthempton”), Çiro İmmobile (“Borussiya”, Dortmund), Simone Zaza, Nikola Sansone (hər ikisi “Sassuolo”), Stefano Əl-Şəravi (“Milan”), Alberto Paloski (“Kyevo”)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |