Çempionlar Liqasına birbaşa vəsiqə qazandılar
2014/2015 mövsümündə Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində birbaşa iştirak etmək hüququ qazanan bütün 22 komanda məlum olub. Stadium.az xəbər verir ki, bunlardan 12-si öz ölkələrində çempion olan komandalardır. “Atletiko” (İspaniya), “Mançester Siti” (İngiltərə), “Bavariya” (Almaniya), “Yuventus” (İtaliya), “Benfika” (Portuqaliya), PSJ (Fransa), “Şaxtyor” (Ukrayna) CSKA Moskva (Rusiya), “Ayaks” (Hollandiya), “Anderlext” (Belçika), “Olimpiakos” (Yunanıstan), “Bazel”di (İsveçrə). Çempionlardan əlavə, “Barselona”, “Real" (hər ikisi - İspaniya), "Liverpul", "Çelsi" (hər ikisi - İngiltərə), "Borussiya" (Dortmund), "Şalke 04" (hər ikisi - Almaniya ), "Roma" (İtaliya), "Sportinq" (Portuqaliya), "Monako" (Fransa), "Qalatasaray" (Türkiyə) da birbaşa qrup mərhələsinə vəsiqə əldə ediblər. Daha 10 komanda təsnifat oyunlarından sonra - avqustda bəlli olacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |